فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 349

آیا افراد دیابتی می توانند خیار بخورند؟

اگر دیابت دارید می توانید خیار میل کنید. در حقیقت ، از آنجا که میزان کربوهیدرات خیار بسیار کم است تقریباً می توانید هر زمان که بخواهید خیار بخورید...

 اگر دیابت دارید می توانید خیار میل کنید. در حقیقت، از آنجا که میزان کربوهیدرات خیار بسیار کم است  تقریباً هر زمان که بخواهید می توانید خیار بخورید.

انجمن دیابت آمریکا (ADA) خیار را میوه ای غیر نشاسته ای می داند: "یک گروه غذایی که می توانید با آن اشتهای خود را برطرف کنید." یک منبع معتبر در مطالعه ای بیان کرده است که یک رژیم غذایی کم کالری که متشکل از سبزیجات غیر نشاسته ای باشد میتواند در بهبود وضعیت بیماران دیابتی موثر باشد.

 آیا افراد دیابتی می توانند خیار بخورند؟

خیار

خیار با خربزه و کدو در یک خانواده ی غذایی قرار دارند.

کالری کم و مواد مغذی زیاد

نصف یک  فنجان خیار خام خرد شده حاوی:

کالری: 8

کربوهیدرات ها: 1.89 گرم

فیبر: 0.3 گرم

قند: 0.87 گرم

پروتئین: 0.34 گرم

چربی: 0.06 گرم

خیار همچنین دارای:

ویتامین B

ویتامین C

ویتامین K

پتاسیم

منیزیم

بیوتین

فسفر

همچنین ببینید:

ماکارونی برای دیابتی ها خوبه؟

خیار همچنین منبع خوبی از مواد مغذی شیمیایی گیاهی به نام فیتون هاست که خاصیت پیشگیرانه ای در برابر بیماری ها  دارند؛ مانند:

فلاونوئیدها

لیگنان

ترپنها

شاخص گلیسمی خیار

شاخص گلیسمی (GI) بر چگونگی تأثیر غذا برسطح  قند خون  تأثیر می گذارد. یک ماده غذایی با شاخص قند خون بالا می تواند سطح قند خون شما را بالا ببرد. شاخص گلیسمی خیار 15 است. هر ماده غذایی با GI کمتر از 55 دارای نمره ی پایینی از نظر شاخص گلیسمی میباشد.

برای مقایسه اینجا GI تعداد دیگری از میوه ها را آورده ایم :

گریپ فروت: 25

سیب: 38

موز: 52

هندوانه: 72

آیا خیار می تواند قند خون افراد دیابتی را کاهش دهد؟

مطالعاتی بر روی  حیوانات که نشان دهد عصاره خیار را با کاهش  قند خون مرتبط است ، وجود دارند ، اما محدود هستند. لذا تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

یک منبع تحقیقاتی در سال 2011 به این نتیجه رسیده است که موشهای صحرایی دیابتی بعد از گذارندن یک رژیم غذایی نه روزه حاوی عصاره تخم خیار دچار کاهش سطح قند خون  شده اند.

یک مطالعه دیگر در سال 2012 نشان داده است که داروهای گیاهی حاوی خیار دارای اثراتی بر کاهش قند خون هستند.

یک مقاله پژوهشی در سال 2014 که در ژورنال تحقیقات گیاهان دارویی منتشر شد ، نشان داد که از خمیر خیار می توان به طور موثری برای درمان و مدیریت دیابت در موش ها استفاده کرد. در این مطالعات از عصاره خیار استفاده شده است، و هیچ مدرکی در دست نیست که نشان دهد کل خیار این مزیت را دارد.

به صورت کلی:

اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم خیار می تواند دارای خواص  درمانی مؤثر بر روی دیابت باشد ، اما اطمینان داریم که خیار یک ماده ی مغذی است  که  افراد مبتلا به  دیابت میتوانند دربرنامه غذاییشان  نسبتا بدون محدودیت از آن میل کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x