فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 105

افت قند خون را جدی بگیرید!

در حالی که بعضی مطالعات نشان می دهند که افت قند خون به طور مستقیم مسئول افزایش خطر مرگ در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیست ، اما نشان نمی دهد که افت قند خون جای نگرانی ندارد....

در حالی که بعضی مطالعات نشان می دهند که افت قند خون به طور مستقیم مسئول افزایش خطر مرگ در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیست ، اما نشان نمی دهد که افت قند خون جای نگرانی ندارد. برعکس ، این نشان می دهد که بستری شدن در بیمارستان به دلیل افت قند خون به این معنی است که احتمال مرگ شما در پنج سال آینده بسیار بیشتر از فردی است که به دلیل افت قند خون در بیمارستان بستری نیست.

افت قند خون را جدی بگیرید

بنابراین حتی اگر افت قند خون مستقیماً منجر به مرگ نشود ، باز هم نشانه این است که سلامتی شما در وضعیت خوبی نیست و باید در جهت رفع عواملی که خطر مرگ شما را در هنگام دیابت افزایش می دهد ، گام بردارید. این عوامل ممکن است شامل کنترل کلی قند خون ، وزن بدن ، فشار خون و سطح کلسترول شما باشد.

اگر دچار افت قند خون شدید هستید ، هم با پزشک خود در مورد راه های کاهش خطر ابتلا به عوارض بعدی قند خون پایین و هم در مورد راه های بهبود سلامت کلی و کنترل دیابت صحبت کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x