فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 393

آیا درمانی برای دیابت نوع دو وجود دارد؟

هیچ درمانی برای دیابت نوع 2 وجود ندارد ، اما بیماران ممکن است با تغذیه سالم ، فعال ماندن از طریق ورزش منظم و حفظ وزن طبیعی قادر به مدیریت وضعیت خود باشند. اما گاهی اوقات این فقط کافی نیست...

هیچ درمانی برای دیابت نوع 2 وجود ندارد ، اما بیماران ممکن است با تغذیه سالم ، فعال ماندن از طریق ورزش منظم و حفظ وزن طبیعی قادر به مدیریت وضعیت خود باشند. اما گاهی اوقات این فقط کافی نیست.

آیا درمانی برای دیابت نوع دو وجود دارد؟

درمان دارویی برای دیابت نوع 2 اغلب با متفورمین خوراکی (گلوکوفاژ) شروع می شود ، دارویی که ستون اصلی  رژیم های خوراکی درمانی دیابت است. و ممکن است انواع  مختلف دارویی به متفورمین اضافه شود و برای برخی از بیماران ممکن است استفاده از انسولین تزریقی نیز ضروری باشد.

همچنین ببینید:

آلو برای دیابتی ها خوبه؟

انسولین هورمونی است که با اثر گذاری بر روی گلوکز و تجزیه ی آن انرژی لازم برای بدن را تامین میکند. در دیابت نوع 1 ، لوزالمعده هیچ انسولینی تولید نمی کند و این انسولین باید به طریقی به بدن رسانده شود(تزریق انسولین). در دیابت نوع 2 ، یا لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کند ، یا در برابر اثرات انسولین مقاومت نشان می دهد ویا هر دو. که این مشکلات میتواند با مصرف دارو و رعایت رژیم غذایی و تمرینات ورزشی بهبود پیدا کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

drugs

دیدگاه تان را بنویسید

 

x