فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 104

میگرن خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش میدهد!

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید ، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در زنانی که میگرن را تجربه می کنند میتواند کمتر باشد....

بر اساس نتایج یک مطالعه جدید ، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در زنانی که میگرن را تجربه می کنند میتواند کمتر باشد.

این تحقیق بر اساس داده های گروهی متشکل از بیش از ۷۴۰۰۰ زن فرانسوی متولد سالهای ۱۹۲۵ تا۱۹۵۰ بود که محققان از سال ۱۹۹۰ سلامت آنها را پیگیری می کردند.

میگرن خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش میدهد

برای مطالعه حاضر ، شرکت کنندگان در ابتدا یک پرسشنامه را در سال ۲۰۰۲ تکمیل کردند که شامل سوالات مربوط به تجربه آنها با میگرن بود. سپس آنها بین سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۱۴  پیگیری شدند. در ابتدای مطالعه هیچ یک از شرکت کنندگان دیابت نداشتند.

در طی ۱۰ سال پیگیری ، ۲۳۷۲ نفر از شرکت کنندگان به دیابت نوع ۲ تحت درمان با دارو مبتلا شدند. اما این خطر به طور مساوی در کل گروه پخش نشده بود در واقع زنانی که تجربه ی میگرن مداوم را گزارش کرده بودند فقط ۷۰ درصد احتمال ابتلا به دیابت را داشتند.

علاوه بر این ، در بین زنان مبتلا به دیابت ، مشخص شد که در طی ۲۴ سال قبل از تشخیص دیابت میزان افرادی که میگرن فعال داشتند از ۲۲ درصد به ۱۱درصد کاهش یافته بوده است. این میزان پس از ابتلا به دیابت در حدود ۱۱درصد ثابت ماند.

این کاهش در میگرن منجر به تشخیص دیابت موضوعی بسیار جالب است و نشان دهنده ارتباط بین تنظیم قند خون و میگرن است.

محققان می گویند: "اگر نتایج تکرار شود ، می تواند بر نحوه غربالگری افراد در معرض خطر دیابت نوع ۲ تأثیر بگذارد." و پس از انجام این کار ، گام منطقی بعدی بررسی ارتباط بین میگرن و دیابت در مردان است.

آنها اضافه کردند: "درک این امر مفید خواهد بود. چرا که شاید برخی از مکانیسم های هورمونی یا مکانیسم های دیگری وجود داشته باشد که فقط در زنان نقش دارند و هم بر میگرن و هم بر خطر ابتلا به دیابت تأثیر میگذارند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x