فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 102

ماست یونانی و دیابت!

ماست یونانی یک انتخاب عالی از لبنیات برای افراد دیابتی است. برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف برخی از لبنیات مانند ماست یونانی ممکن است باعث بهبود مدیریت قند خون و کاهش عوامل خطر زا در ابتلا به بیماری قلبی شود ، که شاید بخشی از آن به دلیل پروبیوتیک های موجود در آن باشد...

ماست یونانی یک انتخاب عالی از لبنیات برای افراد دیابتی است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف برخی از لبنیات مانند ماست یونانی ممکن است باعث بهبود مدیریت قند خون و کاهش عوامل خطر زا در ابتلا به بیماری قلبی شود ، که شاید بخشی از آن به دلیل پروبیوتیک های موجود در آن باشد.

ماست یونانی و دیابت

مطالعات همچنین نشان می دهد که مصرف ماست یونانی ممکن است با کاهش سطح گلوکز خون و مقاومت به انسولین همراه باشد.

علاوه بر این ، ماست یونانی ممکن است خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

یک مطالعه طولانی مدت که شامل داده های مربوط به شرایط سلامتی از بیش از ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده بود ، نشان داد که یک وعده روزانه ماست یونانی با کاهش ۱۸ درصدی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ارتباط دارد.

ماست یونایی همچنین ممکن است به شما در کاهش وزن نیز کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که ماست و سایر غذاهای لبنی ممکن است منجر به کاهش وزن و بهبود ترکیب بدن در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شود .

مقادیر بالای کلسیم ، پروتئین و نوع خاصی از چربی به نام اسید لینولیک (CLA) موجود در ماست یونانی ممکن است به کاهش اشتهای شما کمک کند و مقاومت در برابر مصرف غذاهای ناسالم را برایتان آسان تر کند.

علاوه بر این ، ماست یونانی فقط ۶ الی ۸ گرم کربوهیدرات در هر وعده دارد که کمتر از ماست معمولی است.

همچنین پروتئین بالاتری دارد که ممکن است با کاهش اشتها و کاهش کالری دریافتی باعث کاهش وزن شود .

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x