فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 485

تأثیر سماق بر قند خون

ژورنال تحقیقات دارویی ایران مطالعه ای منتشر کرده است که به بررسی چگونگی تأثیر سماق بر میزان قند خون در مبتلایان به دیابت نوع ۲ می پردازد ...

ژورنال تحقیقات دارویی ایران مطالعه ای منتشر کرده است که به بررسی چگونگی تأثیر سماق بر میزان قند خون در مبتلایان به دیابت نوع ۲ می پردازد.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند که یکی از این گروهها روزانه ۳ گرم پودر سماق دریافت کردند و گروه دیگر چیزی دریافت نکردند. خون آنها قبل و بعد از ۳ ماه تحقیقات طولانی آزمایش شد.

تأثیر سماق بر قند خون

نتایج نشان داد که سطح قند خون شرکت کنندگانی که پودر سماق دریافت کرده بودند  بر خلاف گروه دیگر کاهش یافته است.

علاوه بر این ، به صورت کلی، سطح ظرفیت آنتی اکسیدانی آنها نیز بهبود یافته بود. و این بدان معنی است که پودر سماق  به آنها کمک میکند  تا بتوانند خطر بروز عوارض بعدی بیماری را نیز کاهش دهند.

همچنین ببینید:

زرشک چگونه با دیابت مقابله می کند؟

تحقیقات نشان داده اند که مصرف یک کپسول گیاهی حاوی سماق (این کپسول ها با نام زایبات نیز شناخته می شوند) ۳بار در روز به مدت ۴ هفته باعث کاهش قند خون ( هم ناشتا و هم بعد از مصرف وعده غذایی ) شده است. بهترین قسمت نتایج تحقیقات این است که این کپسول ها هیچ عارضه جانبی نداشته اند.

نحوه استفاده از سماق

ما می توانیم قبل از سرو آن را روی غذا بپاشیم. آن را با مرغ ، سبزیجات کبابی ، ماهی و بره کبابی ترکیب کنیم. ما همچنین می توانیم از آن در سالاد هوموس و فتوش استفاده کنیم.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabeteshealthpage

دیدگاه تان را بنویسید

 

x