فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 401

فواید آلوئه ورا برای دیابتی ها!

آلوئه ورا گیاهی است که به دلیل خواص درمانی ، جوان سازی و تسکین دهنده ای که دارد ، هزاران سال است که در دسته ی گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می گیرد......

فواید آلوئه ورا برای دیابتی ها!

آلوئه ورا  گیاهی است که به دلیل خواص درمانی ، جوان سازی و تسکین دهنده ای که دارد ، هزاران سال است که در دسته ی گیاهان دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.برگهای این گیاه حاوی ژل روشنی است که به طور گسترده ای در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

کرم ها

لوسیون ها

شامپو

پمادها

یک مایع تلخ معروف به آلوئه لاتکس که از زیر پوست برگها استخراج میشود ، در نوشیدنی ها، آب میوه ها ، قرص ها ، کپسول ها و در وسایل مراقبت از دندان مانند خمیر دندان و دهانشویه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین ببینید:

با فرد دیابتی میشه ازدواج کرد؟

آلوئه ورا چگونه می تواند بر دیابتی ها تأثیر بگذارد؟

تحقیقات اولیه حاکی از آن است که مصرف آب آلوئه ورا می تواند به بهبود سطح قند خون کمک کند و بنابراین ممکن است در معالجه افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

آلوئه ورا همچنین با:

کاهش چربی خون در بیماران دارای سطح غیر طبیعی بالا از این مولکول ها در خون (به عنوان مثال برخی از افراد مبتلا به دیابت نوع۲) و  یا هپاتیت حاد (بیماری کبد).

کاهش دادن تورم و بهبودی سریعتر جراحات و زخم ها: زخم های پا از عوارض شایع دیابت هستند و در افراد دیابتی در مقایسه با افراد غیر دیابتی  معمولاً برای بهبودی احتیاج به زمان بیشتری دارند. تصور می شود این اثرات مثبت به دلیل وجود ترکیباتی مانند لکتین ها ، مانان ها و آنتراکینون ها باشد.

چه مزایای دیگری برای سلامتی دارد؟

آلوئه ورا علاوه بر اینکه به طور عمده برای کمک به تسکین و بهبود مشکلات پوستی و سوزش پوست مورد استفاده قرار می گیرد:

سلامت سیستم گوارش را پشتیبانی می کند

به درمان یبوست کمک می کند

به روند بهبودی هم از نظر درد و هم التهاب کمک می کند

از ماندگاری جای زخم بعد از عمل جلوگیری می کند

به سلامت دندان کمک می کند

علاوه بر این ، مطالعات اولیه حاکی از آن است که ژل آلوئه ورا خوراکی ممکن است علائم و التهاب را در بیماران مبتلا به کولیت اولسراتیو که نوعی بیماری التهابی روده است ، کاهش دهد.

مزایای احتمالی آلوئه ورا برای دیابت نوع ۲

سخنگوی ملی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی آمریکا می گوید: "برخی داده ها وجود دارد که نشان می دهند که آلوئه ورا ممکن است به کاهش قند خون کمک کند."

به عنوان مثال ، یک بررسی که دریک ژورنال پزشکی معتبرمنتشر شده است ، به تحقیقی اشاره می کند که نشان می دهد مکمل های خوراکی آلوئه ورا می توانند قند خون ناشتا را ۴۶.۶میلی گرم در هر دسی لیتر (میلی گرم در لیتر) و سطح A1C خون را ۱.۰۵ درصد کاهش دهند. طبق گفته محققان ، قند خون ناشتا و اندازه گیری A1C برای تشخیص دیابت استفاده می شود ، و به طور معمول از A1C برای آگاهی از اینکه میزان قند خون به طور متوسط  در هر سه ماه  چطور بوده است، استفاده میشود.

به طور مشابه ، یک مطالعه منتشر شده نشان داده است که وقتی ۳۰ شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع ۲ در مدت دو ماه هر ۱۲ ساعت یک عدد  کپسول ژل آلوئه ورا ۳۰۰ میلی گرم مصرف کردند، شاهد پیشرفت های چشمگیری در سلامتشان بودند. در مقایسه با گروهی که این ماده را دریافت نکردند  ، میزان قند خون ناشتا در گروه مصرف کننده آلوئه ورا به طور متوسط ​​۴.۸، میزان قند خون آنها در A1C   ۸.۰۷ درصد ، کلسترولشان ۸.۳۵ درصد و کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم(به عنوان کلسترل بد شناخته شده است) ۴.۴۸درصد کاهش یافته است.

چرا ممکن است آلوئه ورا به درمان دیابت نوع ۲ کمک کند؟

به گفته محققان در یک بررسی که در ژورنال داروسازی و داروهای کلینیکی منتشر شده است ، مشخص شده است که مکمل های آلوئه ورا ممکن است جذب قند را در دستگاه گوارش بعد از خوردن وعده های غذایی کاهش دهند .

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

everydayhealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x