فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 474

رزماری حاوی ترکیبات ضد دیابتی است

دانشمندان گزارش می دهند ، گیاهان معدنی محبوب مانند پونه کوهی و رزماری مملو از ترکیبات سالم هستند و آزمایشات آزمایشگاهی نشان می دهند که آنها می توانند به همان صورت که داروهای ضد دیابت عمل می کنند ، کار کنند....

دانشمندان گزارش می دهند ، گیاهان معدنی محبوب مانند پونه کوهی و رزماری مملو از ترکیبات سالم هستند و آزمایشات آزمایشگاهی نشان می دهند که آنها می توانند به همان صورت که داروهای ضد دیابت عمل میکنند کار کنند. در مطالعه جدیدشان که در مجله کشاورزی و مواد غذایی شیمیایی منتشر شده است ، آنها دریافتند که چگونگی تاثیر گیاهان فرق می کند ، و همچنین مشخص کردند کدام ترکیبات بیشترین کمک را به بروز این صفت امیدوارکننده می کنند.

رزماری حاوی ترکیبات ضد دیابتی است

برخی از افراد با ورزش و تغییر در رژیم غذایی خود می توانند این بیماری را مدیریت کنند و برخی دیگر از داروها استفاده می کنند. اما همه افراد نمی توانند به شیوه زندگی جدیدی پایبند باشند و یا داروهای تجویزی لازم برای کنترل سطح قند خون خود را تحمل کنند. تحقیقات اخیر نشان داده است که گیاهان دارویی می توانند یک روش طبیعی برای کاهش قند در خون باشند. بنابراین دانشمندان تصمیم گرفت نگاهی دقیق تر به این موضوع بیاندازند.

همچنین ببینید:

انسولین چه افرادی قطع میشه؟

آنها چهار گیاه مختلف ، چه به صورت گلخانه ای و چه از نسخه های تجاری خشک را به خاطر تواناییشان در دخالت در تاثیر آنزیم وابسته به دیابت (که این نیز یک هدف از داروهای تجویز شده برای این بیماری است) مورد آزمایش قرار داند. آنها دریافتند که گیاهان گلخانه ای در مقایسه با گیاهان تجاری دارای میزان پلی فنول ها و فلاونوئیدهای بیشتری هستند. اما این بر روی غلظت مورد نیاز برای مهار آنزیم تأثیر نمی گذارد. عصاره های تجاری گیاه اورگانو یونان ، پونه کوهی مکزیکی و رزماری مهار کننده های بهتری برای آنزیم های مورد نظربودند که در نتیجه میتوانستند در کاهش خطرات دیابت نوع ۲ تاثیرگذار باشند.

مطالعات نشان داده اند که ترکیبات موجود در چای رزماری ممکن است قند خون را کاهش دهد ، تحقیقات نشان می دهند که رزماری می تواند خواص بالقوه ای برای مدیریت قند خون بالا در بین مبتلایان به دیابت داشته باشد.

آزمایشات آزمایشگاهی روی حیوانات حاکی از این است که اسید کارنوسیک و اسید رزماریک دارای موجود در رزماری دارای اثرات مشابه با انسولین بر قند خون هستند.

برخی از مطالعات نشان می دهند که این ترکیبات می توانند باعث افزایش جذب گلوکز در سلولهای ماهیچه ای و در نتیجه کاهش قند در خون شوند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

acs

دیدگاه تان را بنویسید

 

x