فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 467

دیابتی ها می توانند ماست بخورند؟

ماست می تواند یک گزینه عالی برای صبحانه ای سرشار ازمواد مغذی یا یک میان وعده آسان باشد. اگر به صورت غلیظ نشده و به سبک یونانی باشد ، دارای کربوهیدرات و پروتئین بسیار کمی است ...

بررسی اجمالی

ماست می تواند یک گزینه عالی برای صبحانه ای سرشار ازمواد مغذی یا یک میان وعده آسان باشد. اگر به صورت غلیظ نشده و به سبک یونانی باشد ، دارای کربوهیدرات و پروتئین بسیار کمی است. این بدان معنی است که مانند سایر منابع کربوهیدرات ها باعث افزایش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نمی شود.حتی ممکن است برای مبتلایان به دیابت فواید دیگری نیز داشته باشد.

دیابتی ها می توانند ماست بخورند؟

پژوهش ها چه می گویند؟

مواد غذایی تخمیر شده مانند ماست حاوی باکتریهای خوبی به نام پروبیوتیک هستند. نشان داده شده است که پروبیوتیک ها باعث بهبود سلامت روده می شوند. تحقیقاتی در مورد سلامت روده در حال انجام است ، اما باکتری های روده و سلامت کلی آن می تواند در برخی از شرایط خاص برای سلامتی از جمله چاقی و دیابت نقش داشته باشد.

همچنین ببینید:

تاثیر استرس بر دیابت

تحقیقات اخیر نشان می دهند که مصرف ماست ممکن است با کاهش سطح گلوکز و مقاومت به انسولین و همچنین فشار خون پایین سیستولیک همراه باشد. علاوه بر این ، مطالعه ای از مجموعه ای از مطالعات اخیر نتیجه گرفته است که مصرف ماست ، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم ، ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را در افراد سالم و مسن تر کاهش دهد.

چه چیزی باعث میشود که ماست ماده ی غذایی خوبی باشد؟

بیشتر محصولات لبنی از شاخص گلیسمی پایینی (GI) برخوردار هستند. این باعث می شود که مصرف آنها برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند ایده آل باشد. برای به دست آوردن بیشترین بهره از ماست ، قبل از خرید برچسب های روی بسته بندی آن را بررسی کنید. اگر می خواهید روده هایتان از وجود پروبیوتیک ها سود ببرند ، ماستی را انتخاب کنید که حاوی پوروبیوتیک های فعال باشد.همچنین به برچسب مواد تشکیل دهنده نیز توجه کنید. زیرا به بسیاری از ماست ها قند اضافه کرده اند. گزینه هایی را انتخاب کنید که حاوی۱۰ گرم شکر یا کمتر باشد. ماست های که در هر وعده حاوی میزان ۱۵ گرم کربوهیدرات یا کمتر هستند، برای افراد مبتلا به دیابت ایده آل هستند.

به دنبال ماست هایی باشید که دارای پروتئین زیاد و کربوهیدرات کمی باشند ، مانند ماست یونانی برچسب ها را به دقت بررسی کنید ، زیرا میزان قند در بین مارک ها و حتی در بین طعم های موجود در همان مارک تجاری – می تواند به شدت متفاوت باشد.

کدام سبک ماست بهترین است؟

یونانی؟ ایسلندی؟ استرالیایی؟

یونانی

بر خلاف ماست معمولی ، ماست یونانی برای از بین بردن مایع و لاکتوز تحت عملیاتی قرار میگیرد و سفت می شود. این باعث می شود که این ماست غلیظ تر و خامه ای تر شود. خبر خوب برای مبتلایان به دیابت این است که ماست یونانی بدون شیرین کننده ی اضافی می تواند حاوی حداکثر دو برابر پروتئین و یک دوم از کربوهیدرات های ماست معمولی باشد. با این حال ، ماست یونانی تهیه شده با شیر کامل می تواند تقریباً سه برابر ماست معمولی چربی داشته باشد. اگر میزان چربی از نگرانی های شماست ، ماست یونانی کم چرب یا بدون چربی را انتخاب کنید.

ایسلندی

ماست ایسلندی از نظر فنی نه ماست بلکه یک محصول لبنی ساخته شده از پنیر است ، ماست ایسلندی حتی بیشتر از ماست یونانی سفت می شود. این باعث غلیظ تر شدن آن می شود و پروتئین بیشتری به آن می بخشد. یک مزیت دیگر ماست ایسلندی است که به طور سنتی از شیرکم چرب تهیه می شود. و این باعث کاهش چربی آن می شود. با این حال ، ماست های "ایسلندی" ممکن است در انواع تهیه شده با شیر کامل نیز وجود داشته باشند.

استرالیایی

ماست استرالیایی دارای بافت نازک تر و رقیق تری نسبت به ماست های ایسلندی یا یونانی است. و مقدار پروتئین آن نیز تقویت نشده است و محتوای کربوهیدراتی اش نیز کاهش نیافته است. ماست استرالیایی به طور سنتی با عسل شیرین می شود و از شیر کامل تهیه می شود. انواع تهیه شده از شیر کم چرب آن نیز وجود دارد.

باید مراقب چه چیزی باشیم

کالری ها و کربوهیدرات ها همچنین می توانند در مواد اضافه شده به ماست ها مانند آجیل ها و گرانول ها مخفی شوند. و همه ی اینها می توانند به افزایش قند خون دامن بزنند.بهتر است محصول ساده ماست دلخواه خود را انتخاب کرده و خودتان مواد دلخواه و مورد نظرتان را بهآن اضافه کنید. از این طریق می توانید اندازه و مقدار قندهای اضافه شده را کنترل کنید. ترکیبی از بلوبری تازه و بادام خرد شده را در ماستتان امتحان کنید. همچنین می توانید تخم کتان  ، دانه چیا و توت فرنگی خرد شده را نیز به ماست اضافه کنید.درمورد شیرین کننده های مصنوعی ، بر اساس تحقیقات جدید متخصصان توصیه می کنند که بهتر است احتیاط کنید ، به خصوص برای مبتلایان به دیابت و دارای مقاومت به انسولین. در حالی که این مواد در ابتدا به عنوان راهی برای کمک به افراد در مهار کردن میلشان به خوردن شیرینی و مدیریت وزنشان به بازار عرضه می شدند ، اما تحقیقات جدید نشان می دهند که شیرین کننده های مصنوعی در واقع می توانند افزایش وزن و تغییراتی در باکتری های روده را تقویت کنند.

اگر می خواهید از مصرف شیرین کننده های مصنوعی دوری کنید ، اضافه کردن میوه تازه یک روش سالم تر و طبیعی تر برای شیرین کردن ماست است. شما حتی می توانید از سس سیب شیرین نشده به عنوان یک راه سریع برای شیرین کردن ماست خود استفاده کنید.

سخن آخر

انجام بدهید

اگر می خواهید رودها یتان  از پروبیوتیک ها سود ببرند ، ماستی را انتخاب کنید که حاوی پوربیوتیک های زنده و فعال باشد.به دنبال ماست هایی باشید که سرشار از پروتئین هستند و کربوهیدرات کمی دارند.ماست های طعم داری را انتخاب کنید که بیش از ۱۰ گرم شکر و ۱۵ گرم کربوهیدرات در هر وعده نداشته باشند.

انجام ندهید

از مصرف ماست هایی که با یک سری مواد دیگر ترکیب و بسته بندی شده اند خودداری کنید.

ماست ها را بدون بررسی برچسب تغذیه شان خریداری نکنید.

مانند اکثر موارد ، اعتدال مهم است. وزارت زراعت ایالات متحده در حال حاضر توصیه می کند که بزرگسالان روزانه سه وعده لبنیات دریافت کنند. در حالی که این توصیه در بین برخی از متخصصان بهداشت بحث برانگیز است ، بررسی قند خون شما پس از خوردن ماست راهی عالی برای تشخیص چگونگی تأثیر ماست بر شما است. ماست یونانی ساده می تواند یک گزینه عالی برای افراد مبتلا به دیابت باشد که با مصرف ان میتوانند مقدار خوبی از پروتئین ، کلسیم و پروبیوتیک ها را دریافت کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x