فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 403

نقش خوردن آب در کنترل قندخون!

خوب آب در واقع حجم زیادی از بدن را دربر می گیرد و باعث میشه که غلظت املاح و نمک ها در اون در اندازه مناسب باشه وقتی که آب بدن تبخیر میشه و فرد دچار تشنگی میشه غلظت قند خون ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد نقش خوردن آب در کنترل قندخون، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

نقش خوردن آب در کنترل قندخون!

مهندس دروگر کارشناس تغذیه پاسخ می دهند:

نقش خوردن آب در کنترل قندخون!

خوب آب در واقع حجم زیادی از بدن را دربر می گیرد و باعث میشه که غلظت املاح و نمک ها در اون در اندازه مناسب باشه وقتی که آب بدن تبخیر میشه و فرد دچار تشنگی میشه غلظت قند خون میره بالا و گلوکز افزایش پیدا میکنه بهتره که بیماران دیابتی در زندگی و فعالیتشون جوری باشن که تعریقشون زیاد نباشه و هم اینکه اب رو به اندازه کافی بخورند که میزان گلوکز خونشون یا قند خونشون بالا نره .

همچنین ببینید:

روزانه چقدر آب بخوریم؟

اصولاً باید افراد دیابتی و سالم در روز چند لیوان آب بخورند که گلوکز شون بالا نره؟

بستگی به شرایطش داره ممکنه فرد دیابتی بیماری کلیوی هم داشته باشه تو اون بیماری کلیوی محدودیت آب داشته باشه اما اگر در شرایط عادی بخواهیم در موردش صحبت بکنیم ۸ تا ۱۰ لیوان آب رو ترجیحا ۸ تا ۱۰ لیوان مایعات رو بهتره که ازش استفاده کنیم .

بیماران کلیوی چه محدودیتی در استفاده از آب دارند؟

در صورتی که دفع پروتئین داشته باشند و مشکلات کلیویشون جوری باشه که بافت کلیه شون آسیب داده باشه ممکنه دچار احتباس آب بشن در بدن و در چنین حالتی میزان مایعاتی که دریافت می کنند چون به خوبی دفع نمیشه باید برحسب اون شرایطی که مایعاتی که دفع میکنند بر آورد بشه و بر اساس اون اجازه استفاده داده بشه .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x