فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 97

جوانان و خطر ابتلا آنها به دیابت نوع دو!

شنیدن کلماتی مانند "هشدار دهنده" و "نگران کننده" در گزارش های تحقیقات پزشکی غیر معمول است ، اما آنها در توصیفی تازه منتشر شده از وضعیت سلامت جوانان مبتلا به دیابت نوع ۲ در ایالات متحده استفاده شده است...

شنیدن کلماتی مانند "هشدار دهنده" و "نگران کننده" در گزارش های تحقیقات پزشکی غیر معمول است ، اما آنها در توصیفی تازه منتشر شده از وضعیت سلامت جوانان مبتلا به دیابت نوع ۲ در ایالات متحده استفاده شده است.

جوانان و خطرابتلا  آنها به دیابت نوع دو

این گزارش بر اساس داده های جمع آوری شده از بیش از ۵۰۰ بیمار دیابتی در ۲۰ سالگی و کمتر که بخشی از یک مطالعه بر روی جوانان مبتلا به دیابت نوع ۲ بودند ، بود. این مطالعه با  بررسی ۶۹۹ جوان از ۱۰ تا ۱۷ سال که بین سالهای ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ ابتلایشان به دیابت نوع ۲ تشخیص داده شده بود آغاز شد. این تحقیق در سال ۲۰۱۱ پایان یافت ، اما مطالعه TODAY2 آنها را تا به امروز دنبال کرد ، در آن زمان آنها میانگین سنی ۲۵ سال داشتند. بعضی از آنها حدود ۱۲ سال بود که مبتلا به دیابت بودند ، گرچه بیشتر آنها حدود ۷سال بود که مبتلا به دیابت بودند. افراد متنوع بودند: حدود ۴۰٪ اسپانیایی ، یک سوم سیاه و ۲۰٪ سفید. و دو سومان زن بودند.

چه نوع مشکلات سلامتی "نگران کننده" بود؟ به گفته محقق اصلی ، فیلیپ اس. زیتلر "عوامل خطر قلبی عروقی بسیار شایع هستند … ، آسیب اعضای بدن مشخص است و وقایع جدی قلبی عروقی با سرعت غیر منتظره برای این سنین رخ می دهد." سایر موارد گزارش شده مشکل کلیه ، رتینوپاتی (بیماری چشم) و نوروپاتی دیابتی (آسیب عصبی) بود. طی سالها ، سطح گلوکز خون بیماران و شاخص توده بدنی (BMI) آنها نیز افزایش یافت. پنج نفر از این افراد فوت کردند و یک نفر در سن ۲۶ سالگی به جراحی بای پس سه گانه احتیاج داشت. سرانجام ، در میان زنان جوانی که باردار شدند ، عوارض بارداری "فوق العاده زیاد" بود. نوزادان این زنان میزان بالاتری از ناراحتی تنفسی ، مشکلات قلبی و وزن کم هنگام تولد را نشان دادند ،که در نتیجه همه ی اینها باعث می شود محققان برای نظارت بر چگونگی این وضعیت در آینده برنامه ریزی کنند.

به گفته دکتر زیتلر ، نتایج این مطالعه نشان دهنده لزوم تغییر رویکرد معمول برای کودکان مبتلا به دیابت است که وی اینگونه توصیف کردو  گفت: "آنها بیماری تهاجمی تری دارند و امیدوارند که۵۰ سال با بار بیماری های قلبی عروقی زندگی کنند ، بنابراین من فکر می کنم پیام این مطالعه این است که ما از افزایش حساسیتمان در کنترل و درمان دیابت در این بچه ها دریغ نکنیم. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x