فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 404

آیا اسطوخودوس می تواند به درمان دیابت کمک کند؟

تعدادی درمان برای دیابت وجود دارد ، که دربسیاری از آنها انسولین مصنوعی بدن را از طریق تزریق (عمدتاً برای درمان دیابت نوع۱) وارد بدن میکنند و یا از طریق قرص (برای موارد پیشرفته‌تر دیابت نوع۲) تعدل قند خون را در بدن برقرار می کنند......

تعدادی درمان برای دیابت وجود دارد ، که در بسیاری از آنها انسولین مصنوعی بدن را از طریق تزریق (عمدتاً برای درمان دیابت نوع۱) وارد بدن میکنند و یا از طریق قرص (برای موارد پیشرفته‌تر دیابت نوع۲) تعدل قند خون را در بدن برقرار می کنند. با این حال ، بسیاری موارد دیگر نیز وجود دارد که بیماران دیابتی می توانند برای کنترل شرایط خود از آن حکایت کنند. این موارد شامل سبک زندگی سالم ، رژیم غذایی سالم و ورزش کردن است.

آیا اسطوخودوس می تواند به درمان دیابت کمک کند؟

شماری از منابع همچنین ذکر کرده اند که از اسانس اسطوخودوس می توان برای کنترل و تسکین علائم دیابت استفاده کرد. به عنوان مثال یک مطالعه نشان داده است که در طی آن بر روی شرکت کنندگان آزمایشی ۱۵ روزه را انجام دادند که بیماران در این دوره تحت تأثیر اسانس اسطوخودوس قرار گرفتند. محققان خاطرنشان کردند که در شرکت کنندگان کاهش یا تسکین تعدادی از علائم بیماری دیابت از جمله افزایش قند خون ، اختلالات متابولیک و اختلال عملکرد کبد و کلیه وجود داشته است. بدیهی است که این تنها یک مطالعه در مقیاس کوچک است و برای اثبات تأثیر قطعی ، تحقیقات بیشتری لازم است.

همچنین ببینید:

نقش خوردن آب در کنترل قندخون!

راه دیگری که از طریق آن اسانس اسطوخودوس به افراد مبتلا به دیابت کمک می کند ، کمک به جلوگیری از استرس و یا کاهش سطح استرس است ، زیرا این گیاه همچنین به دلیل تأثیر آن در کند شدن سیستم عصبی مرکزی و در نتیجه اثر تسکین دهنده و آرامش بخش شناخته شده است. همچنین استفاده از روغنی که شامل ترکیبی از روغن اسطوخودوس و اسانس رزماری است می تواند به تحریک گردش خون در پاها کمک کند که این نیز می تواند در جلوگیری از بروز مشکلات آتی در پا برای برخی از بیماران دیابتی موثر باشد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x