فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 422

آیا گردو برای دیابتی ها خوبه؟

افراد دیابتی باید مراقب آنچه که در رژیم غذایی خود قرار میدهند باشند ، زیرا برخی از غذاهای سالم نیز می توانند قند خون را افزایش دهند. یک رژیم غذایی دیابتی ایده آل باید سرشار از فیبرهای رژیمی باشد. وقتی در مورد فیبر صحبت می کنیم ، فوراً به میوه ها و سبزیجات فصلی فکر می کنیم...

افراد دیابتی باید مراقب آنچه که در رژیم غذایی خود قرار میدهند  باشند ، زیرا برخی از غذاهای سالم نیز می توانند قند خون را افزایش دهند. یک رژیم غذایی دیابتی ایده آل باید سرشار از فیبرهای رژیمی باشد. وقتی در مورد فیبر صحبت می کنیم ، فوراً به میوه ها و سبزیجات فصلی فکر می کنیم. درست است که شما باید به مقدار کافی از میوه ها و سبزیجات میل کنید ، اما منابع بسیار دیگری برای فیبر در رژیم غذایی طبیعی وجود دارد که باید آنها را نیز به رژیم غذایی خود وارد کنید. به عنوان مثال ، آجیل و دانه ها یک میان وعده سالم برای دیابت هستند.

آیا گردو برای دیابتی ها خوبه؟

گردو های ترد و دلپذیر اگر در حد اعتدال مصرف شوند ، می توانند در کمک به مدیریت دیابت شگفت انگیز عمل کنند. یک مطالعه ی منتشر شده در مجله تغذیه نشان داده است که خوردن گردو ممکن است به کاهش خطرابتلا به دیابت نوع ۲کمک کند. اما از آنجا که کمی کالری بالایی دارد و از نظر طبیعت نیز طبع گرمی دارد ، باید در مورد میزان ایده آل  مصرف گردو در یک روز،  با یک متخصص مشورت کنید.

همچنین ببینید:

آیا گیلاس می تواند بر دیابت تأثیر مثبت بگذارد؟

چه چیزی گردو را به یک ماده ی غذایی ایده آل برای مدیریت دیابت تبدیل کرده است:

۱. گردو به کاهش ایجاد مقاومت در برابر انسولین ، کنترل سطح قند خون و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک می کند.

۲. گردوها  سرشار از فیبرهای غذایی هستند. فیبرها به زمان زیادی برای تجزیه و هضم شدن احتیاج دارند، که این باعث  کند کردن روند آزاد شدن قند در جریان خون میشود.

۳. شاخص گلیسمی گردو بسیار کم است. گفته می شود غذاهایی با شاخص GI کمتر از ۵۵ برای رژیم  غذایی مناسب دیابت ایده آل هستند.

موارد مصرف گردو بسیار متنوع است و می توان از آن در سالادها ، اسموتی ها یا به عنوان مغزهایی در غلات استفاده کرد. شما همچنین می توانید با ترکیب آن با سایر آجیل های مناسب برای افراد دیابتی از جمله بادام  ، یک ترکیب مغذی را تهیه کنید. سعی کنید گردو را در رژیم عادی خود بگنجانید و شاهد تغییرات حاصل از اضافه شدن آن به رژیم غذاییتان باشید.

طبق اطلاعات بانک ملی مواد مغذی وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) ، ۱ فنجان گردو(۳۰گرم) حاوی مواد زیر است:

انرژی: ۲۰۰کالری

کربوهیدرات ۳.۸۹ گرم

شکر: ۱گرم

فیبر: ۲گرم

پروتئین: ۵گرم

چربی: ۲۰گرم

کلسیم: ۲۰میلی گرم

آهن: ۰.۷۲میلی گرم

سدیم: ۰میلی گرم

گردو همچنین منبع خوبی برای :

منگنز

مس

منیزیم

فسفر

ویتامین B6

اهن

گردو غنی ازچربی های اشباع نشده و اسیدهای چرب امگا ۳ است. گردوها همچنین منبع خوبی از پروتئین هستند.

آجیل ها به دلیل داشتن کالری بالا و پرچرب بودن دارای اعتبار هستند. با این حال  دارای میزان قابل توجهی مواد مغذی نیز هستند و در واقع چربی های سالم را برای قلب تأمین می کنند.

همچنین ببینید:

لیستی از بهترین آجیل ها برای سلامتی

 

ترکیب چربی های سالم ، پروتئین و فیبر موجود در گردو باعث افزایش خواص آن میشود و در نتیجه مصرف آن به افراد توصیه میشود مخصوصا به عنوان یک میان وعده سالم و مفید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

medicalnewstoday

دیدگاه تان را بنویسید

 

x