فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 515

مبتلایان به دیابت میتوانند تخم مرغ مصرف کنند؟

تغذیه و دیابت دست به دست هم می دهند ، این بدان معناست که غذاهایی که قبلاً بدون تفکر آن ها را میخوردید ، ممکن است اکنون به بررسی دقیق تری نیاز داشته باشند. در زمان صبحانه (و گاهی اوقات ناهار و شام) ، تخم مرغ پادشاه است. ما عاشق تخم مرغ های سرخ شده هستیم...

تغذیه و دیابت دست به دست هم می دهند ، این بدان معناست که غذاهایی که قبلاً بدون تفکر آن ها را میخوردید ، ممکن است اکنون به بررسی دقیق تری نیاز داشته باشند.

در زمان صبحانه (و گاهی اوقات ناهار و شام) ، تخم مرغ پادشاه است. ما عاشق تخم مرغ های سرخ شده هستیم.

مبتلایان به دیابت میتوانند تخم مرغ مصرف کنند؟

اما با تحقیقات متضادی که در مورد تأثیر تغذیه ای تخم مرغ – به ویژه برای مبتلایان به دیابت – وجود دارد دشوار است که بتوانید تصمیم بگیرید که آیا این غذای خوشمزه میتواند جایگاه برجسته ای در منوی شما داشته باشد یا خیر.

پاسخ کوتاه: بله ، می توانید تخم مرغ بخورید! اما باید آن را به روش صحیح مصرف کنید.

اصول اولیه

اول چیزهای اولیه و مهمتر: انجمن دیابت آمریکا نسبت به تخم مرغ نظر مثبتی دارد زیرا تخم مرغ دارای پروتئین، چربی های سالم و مواد مغذی است و در عین حال کربوهیدرات کمی دارد. میتوان گفت که سرشار از پروتئین ، چربی های سالم و مواد مغذی است.

همچنین ببینید:

آیا هویج برای دیابتی ها خوبه؟

یک تخم بزرگ تقریباً نصف گرم کربوهیدرات ، ۶.۳ گرم پروتئین ، و مخلوطی از ویتامین ها ، و همچنین امگا ۳ دارد.

آرووالو والنسیا سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی گفته است: "تخم مرغ یک غذای کامل است و این به این معنی است که مواد مغذی زیادی دارد و درمقایسه با میزان مواد مغذی مورد نیازی که در خود دارد، کالری کمی دارد."

او همچنین اضافه کرد که : تخم مرغ سرشار از پروتئین است. ویتامین A ، E ، B6 ، B12؛ و مواد معدنی مانند کلسیم ، روی ، آهن و مس نیز دارد.

در اینجا میزان مواد مغذی موجود در یک تخم بزرگ ذکر شده است:

۷۲کالری

۴.۷۵گرم چربی

۱.۵۶گرم چربی اشباع شده

کلسترول ۱۸۶ میلی گرم

۷۱میلی گرم سدیم

۰.۳۶گرم کربوهیدرات

۰گرم فیبر

۰.۱۶گرم شکر

۶.۲۸گرم پروتئین

آرووالو والنسیا می گوید: "هنگامی که مبتلا به دیابت هستید ، لازم نیست که تخم مرغ ها را از لیست خرید خود خط کنید." فقط کافیست اعتدال را رعایت کنید.

"پروتئین و چربی موجود در تخم ها به کنترل قند خون کمک می کند."

 طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۹ که در ژورنال آمریکایی Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است ، خوردن تخم مرغ برای صبحانه می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند تا بتوانند قند خون خود را در طول روز کنترل کنند.

در این مطالعه مشخص شد که خوردن صبحانه کم کربوهیدرات و کمی چرب (شرکت کنندگان در مطالعه املت می خورند) مانع از افزایش قند خون بعد از صبحانه می شود و در حالی که پایداری قندخون را به مدت ۲۴ ساعت بهبود می بخشد ، میزان نوسانات در شاخص قند خون و  افزایش گلوکز را نیز کاهش می دهد.  جالب است نه؟!

همچنین ، در مورد پیشگیری از ابتلا به دیابت نیز مطالعات نشان داده اند که ارتباطی بین مصرف تخم مرغ و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ وجود ندارد.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد تخم مرغ دارای کلسترول بالایی است.

آروالو والنسیا می گوید: "تخم مرغ می تواند حدود ۶۰ درصد از نیازهای روزانه به کلسترول را تأمین کند." "وقتی کلسترول بالایی دارید ، بهتر است میزان تخم مرغ هایی که می خورید را بیشتر کنترل کنید."

دستورالعمل جدید رژیم غذایی برای آمریکایی ها توصیه می کند بیش از ۳۰۰ میلی گرم کلسترول در روز مصرف نکنید. متأسفانه ، خوردن صبحانه ای با دو عدد تخم مرغ بزرگ دارای میزان کلسترولی بیشتر از این حد مشخص شده است .

ما طرفدار مصرف کلسترول اضافی در رژیم غذایی نیستیم زیرا خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش میدهد. با این حال (از آنجا که علم دوست دارد ما را گیج کند) ، تحقیقات اخیر نشان داده است که خوب بودن مواد مغذی موجود در تخم مرغ ها می توانند بد بودن میزان کلسترول آن را جبران کنند.

حتی یک مطالعه  نشان می دهد تخم مرغ ممکن است مفید باشد زیرا باعث افزایش کلسترول "خوب" می شود ، که باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی میشود.

آروالو والنسیا می گوید تعادل مهم است. "تحقیقات هنوز کامل  نیستند ، بنابراین من ترجیح می دهم که محتاط باشم. توصیه می کنم بیماران من روزانه بیش از دو تخم مرغ کامل یا بیشتر از پنج عدد در هفته مصرف نکنند. "

خوردن تخم مرغ به روش صحیح!.

آروالو والنسیا می گوید: "اگر دوست دارید فقط سفیده تخم مرغ بخورید ، بسیار عالی است زیرا دیگر کلسترول موجود در زرده را دریافت نخواهید کرد."

با این وجود ، با بیرون آوردن زرده ، میزان قابل توجهی از ویتامین را نیز خارج میکنید. کاری که من ترجیح می دهم انجام دهم این است که یک تخم مرغ کامل بخورم و سپس سفیده تخم مرغ دیگری را برای دریافت پروتئین بیشتر میل کنم . "

دستور العمل پخت غذاهای با  تخم مرغ

املت کلاسیک اسپانیایی :

یک عدد تخم مرغ و یک عدد سفیده تخم مرغ را با سبزیجات ریز خرد شده مانند پیاز ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ، اسفناج ، قارچ و مارچوبه ترکیب کنید و بپزید و سپس همراه با نان گندم تست سبوس دار به عنوان یک غذای خوشمزه و مناسب برای دیابت سرو کنید.

ما همچنین طرفداران این موارد هستیم:

تخم مرغ با اسفناج

املت

تخم مرغ های آبپز

تخم مرغ برای شام

خلاصه اینکه :

اگر مبتلا به دیابت هستید ، تخم مرغ می تواند یک ماده عالی برای رژیم غذایی شما باشد که به شما در مدیریت قند خونتان نیز کمک می کند.

هنگام خوردن کربوهیدرات ، آنها را با پروتئین و چربی سالم جفت کنید تا به کاهش سرعت افزایش قند خونتان کمک کند.

در روز یک یا دو تخم مرغ  بخورید ، اما سعی کنید در هفته از پنج عدد تجاوز نکنید. اگر هر روز تخم مرغ می خورید ، سعی کنید یک تخم مرغ کامل را با یک عدد سفیده تخم مرغ میل کنید تا میزان مصرف کلسترولتان کاهش یابد.

با یک متخصص تغذیه در تماس باشید؛ یک متخصص تغذیه می تواند بر اساس وضعیت سلامتتان به شما کمک کند تا  یاد بگیرید کدام غذاها و چه مقدار از آنها  را مصرف کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

greatist

دیدگاه تان را بنویسید

 

x