فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 455

قارچ و مدیریت سطح قند خون

طبق مطالعه ای که در ژورنال مواد غذایی منتشر شده است ، خوردن قارچ دکمه ای سفید به صورت روزانه می تواند به عنوان پروبیوتیک در رابطه با میکروبهای موجود در روده عمل کند ، که این موضوع می تواند باعث بهبود تنظیم گلوکز در کبد شود...

فواید قارچ

طبق مطالعه ای که در ژورنال مواد غذایی منتشر شده است ، خوردن قارچ دکمه ای سفید به صورت  روزانه می تواند به عنوان پروبیوتیک در رابطه با میکروبهای موجود در روده عمل کند ، که این موضوع می تواند باعث بهبود تنظیم گلوکز در کبد شود.

قارچ و مدیریت سطح قند خون

در تحقیقات مشخص شده است که مصرف قارچ باعث ایجاد واکنش زنجیره ای در بین باکتری های روده میشود. این واکنش ها می توانند بیان ژنهایی که مسیر اصلی بین مغز و روده هستند را تغییر دهند و به مدیریت تولید گلوکز کمک کنند.

در این حالت قارچ به عنوان یک ماده پرو بیوتیک عمل می کند ؛ در واقع قارچ ماده ای است که باکتری های مفیدی را که از قبل در روده وجود دارند ، تغذیه می کند. پروبیوتیک ها باکتری های مفیدی هستند که به سیستم گوارش وارد می شوند.

همچنین ببینید:

آیا کدو تنبل برای افراد مبتلا به دیابت مناسب است؟

قارچ ها از نظر فنی جزء سبزیجات نیستند ؛ قارچ ها خانواده ی مخصوص خودشان را دارند ؛ ریشه ، برگ ، گل و بذر نیز ندارند. قارچها وقتی به عنوان بخشی از رژیم متعادل شما مصرف شوند ، فواید متنوعی را به شما ارائه خواهند داد. به نظر می رسد  که قارچ ها ممکن است به مدیریت سطح قند خون نیز کمک کنند. آنها کربوهیدراتهای متراکم با مواد مغذی هستند و دارای کالری کمی میباشند که می توانند برای قرار گرفتن در یک رژیم غذایی سالم دیابتی بسیار مناسب باشند.

فواید قارچ برای سلامتی: قارچ برای دیابتی ها

به  دلایلی که در زیر آورده ایم افراد دیابتی باید قارچ را به رژیم روزانه خود اضافه کنند:

بیماری هایی مانند دیابت و بیماریهای قلبی عروقی با افزایش التهاب در بدن مرتبط هستند. قارچ دارای خواص ضد التهابی است که به تنظیم چنین شرایطی کمک می کند.

قارچ برای بیماران دیابتی یک میان وعده فوق العاده محسوب می شود زیرا حاوی مقادیر بسیار کمی کربوهیدرات است و دارای شاخص قند خون پایینی است، و این به این معنی است که قارچ ها قند خون را به آن میزان که غذاهای پر کربوهیدرات مانند نان و ماکارونی بالا میبرند ، بالا نمیبرند.

قارچ تازه برای مدیریت وزن که عامل مهمی در کنترل میزان قند خون است، بسیار مناسب است . زیرا این ماده غذایی دارای کالری کمی است و حاوی مقدار زیادی آب و فیبر میباشد که باعث می شود مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید.

قارچ تازه دارای فیبر محلول و نامحلول است که از بین آنها فیبر محلول ، قند خون را کنترل می کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید

 

x