فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 437

چای بابونه به مدیریت دیابت کمک میکند؟

چای بابونه با داشتن بسیاری از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی ، به القاء خواب ، تقویت ایمنی و هضم غذا کمک می کند و فواید ضد پیری نیز دارد. همچنین می تواند به مدیریت دیابت هم کمک کند...

چای بابونه با داشتن بسیاری از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی ، به القاء خواب ، تقویت ایمنی و هضم غذا کمک می کند و فواید ضد پیری نیز دارد. همچنین می تواند به مدیریت دیابت هم کمک کند.

چای بابونه به مدیریت دیابت کمک میکند؟

طبیعی است که افراد دیابتی با تمام محدودیت های رژیم غذایی که باید در ذهن داشته باشند احساس ناراحتی کنند. کربوهیدراتهای تصفیه شده ، شکر ، نوشیدنی های گازدار ، سودا ، آب میوه ها ، نان ها ترکیبات مناسبی برای رژیم غذایی افراد مبتلا به دیابت نیستند. عدم آگاهی و تشخیص نادرست ، اغلب مدیریت دیابت را دشوار می کند. و اگر کارهایی که باید، برای کنترل آن انجام نشده باشند ، دیابت می تواند در یک دوره زمانی منجر به بروز عوارض کلیوی ، خطرات قلبی عروقی و چاقی شود. در حالی که دانشمندان و محققان هنوز در حال یافتن راه هایی برای جلوگیری از این وضعیت هستند ، به بیماران دیابتی گفته می شود که تمام اقدامات احتیاطی را در رابطه با  رژیم غذاییشان انجام دهند تا سطح قند خونشان تحت کنترل باشد. برای این کار روشهای طبیعی زیادی وجود دارد. به گفته کارشناسان ، نوشیدن یک لیوان چای بابونه به صورت روزانه ممکن است به مدیریت دیابت کمک کند.

همچنین ببینید:

فلفل سیاه میتواند سطح قند خون را کنترل کند؟

بابونه یک گیاه معطر اروپایی است و دارای خواص درمانی زیادی میباشد. با داشتن بسیاری از آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی ، چای بابونه به القاء خواب ، تقویت ایمنی بدن و هضم غذا کمک می کند و فواید ضد پیری نیز دارد. همچنین می تواند به مدیریت دیابت هم کمک کند.

در اینجا شرح میدهیم که چگونه یک فنجان چای بابونه می تواند به مدیریت دیابت کمک کند:

چای بابونه ترکیبات ضد تورمی بسیاری دارد. خواص ضد التهابی آن ممکن است به جلوگیری از هر نوع آسیب به سلولهای لوزالمعده کمک کند. لوزالمعده یک عضو بسیار مهم بدن ماست که به بررسی و کنترل میزان قند خون ما کمک می کند. اگر سطح قند خون به طور مزمن زیاد باشد ، لوزالمعده به شدت آسیب می بیند.

طبق مطالعه ای که در ژورنال تحقیقات غدد درون ریز منتشر شده است ، نوشیدن روزانه ی چای بابونه به همراه وعده های غذایی به شرکت کنندگان در این مطالعه کمک کرد تا سطح قند خون خود را در طول دوره ای هشت هفته ای به طور قابل توجهی پایین نگه دارند (بر خلاف کسانی که فقط آب مصرف می کردند). این مطالعه با هدف بررسی تأثیر مصرف چای بابونه بر کنترل قند خون و وضعیت سرم لیپیدها در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ انجام شد.

برخی مطالعات همچنین حاکی از آن است که مصرف چای بابونه به طورمتوسط ​​نیز می تواند به بررسی شاخص قند خون ، بلافاصله بعد از خوردن غذا کمک کند. چای بابونه همچنین نوشیدنی کم کالری است که به شما در کنترل افزایش وزنتان کمک  میکند( افزایش وزن موضوعی است اغلب باعث نگرانی افراد دیابتی می شود).  شما می توانید نوشیدنی های گازدار و سایر نوشیدنی های فرآوری شده ی خود را با این نوشیدنی سالم تعویض کنید.

به راحتی می توانید در هر فروشگاهی که در نزدیکی شماست ،  چای  و دمنوش بابونه را پیدا کنید. اما این بدان معنا نیست که شما روزانه ۵ـ۶ فنجان چای بابونه بنوشید. مصرف بیش از حد هر چیزی هرگز و در هیچ رژیمی توصیه نمیشود. بنابراین در مصرف این نوشیدنی نیزحتما  باید اعتدال را رعایت کنید و ترجیحا با مشورت پزشکتان این نوشیدنی را به صورت روزانه به رژیمتان اضافه کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید

 

x