فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 576

اجازه ندهید دیابت شادی را از شما بگیرد!

آگاه شدن از اینکه به دیابت مبتلا هستید می تواند یک شوک بزرگ باشد. و ممکن است در هنگام آگاهی از آن و ورود به شرایط جدیدتان دچار احساساتی مانند:عصبانیت ، غم ، گیجی و یا استرس شوید...

اجازه ندهید دیابت شادی را از شما بگیرد!

آگاه شدن از اینکه به دیابت مبتلا هستید می تواند یک شوک بزرگ باشد. و ممکن است در هنگام آگاهی از آن و ورود به شرایط جدیدتان دچار احساساتی مانند:عصبانیت ، غم ، گیجی و یا استرس شوید.

تجربه ی این احساسات در این وضعیت طبیعی ست. اگر بتوانید این احساسات را کنترل و مدیریت کنید، می توانید دوباره به حال خوب خود برگردید.

انکار

پزشک شما تأیید کرده است که بله ، شما دیابت دارید. اما آیا هنوز احساس می کنید "نمی تواند چنین چیزی برای من اتفاق افتاده باشد"؟ یا اینکه اشتباهی رخ داده است ، یا می خواهید منتظر نتایج آزمایش های بیشتر باشید؟

این انکار است ؛ وبسیاری از افراد وقتی اتفاقی برایشان می افتد  به این روش واکنش نشان می دهند.

همچنین ببینید:

ویتامین D چه تاثیری بر دیابت دارد؟

بهتر است در این شرایط شروع کنید به انجام مدیریت تغییرات لازم به بهترین شکل ممکن و با کمک پزشکتان و حمایت خانواده و دوستانتان. شما به زودی به انجام آزمایشات قند خون و کنترل سطح قند خونتان  ، مصرف داروهایتان ، قرارهای پزشکیتان ، و رژیم غذایی جدید و فعالیتهای  ورزشی عادت خواهید کرد.

گیجی

مانند هر چیز جدید دیگری ، درک چگونگی شرایط دیابت نیز می تواند در بعضی مواقع دشوار باشد. ممکن است شما نفهمیدید که پزشکان چه می گوید یا به درستی متوجه آنچه که باید انجام دهید نشوید. بنابراین بهترین کار این است که در مورد هر چیزی که نمی فهمید سؤال کنید. حتی ببینید آیا کلاسهای آموزش کنترل دیابت در این نزدیکی شما هست یا خیر.

با گذشت زمان ، شما بیشتر با معنای زندگی با دیابت آشنا می شوید. و این کمک می کند تا بتوانید یک برنامه روزانه برای خودتان بنویسید و در آن ، زمان استفاده از داروهایتان ، زمان هایی برای تست سطح قند خون ، تمرین روزانه و برخی از ایده های غذایی سالم را ذکر کنید. می توانید این طرح را با پزشکتان در میان بگذارید تا ببینید آیا چیزی در برنامه تان وجود دارد که باید تغییر داده شود.

خشم

شما ممکن است خشم را به عنوان چیزی کاملا بد تلقی کنید. اما لازم نیست که خشم حتما مخرب یا منفی باشد. می توانید از نیروی خشمتان برای انجام کارهایی مفید استفاده کنید. در واقع به عصبانیت به عنوان منبع انرژی نگاه کنید و برای انجام کار مثبتی برای سلامتیتان ، مانند ورزش ، از آن استفاده کنید. نکته مهم این است که وقتی عصبانی هستید ، حواستان را جمع کنید و سپس تصمیم بگیرید که میخواهید با این احساس چه کنید.

غم

طبیعی است هر چند وقت یکبار احساس غم و اندوه کنید. ممکن است در مورد ابتلا به دیابت یا تغییر در شیوه زندگیتان دچار اندوه شوید.

به پزشک خود اطلاع دهید تا مبادا این احساس بیش از حد پیشرفت کند . و اگرمیبینید که این احساس به هنگام انجام کارهایی که دوست دارید کاهش پیدا میکند، بنابراین بیشتر به انجام آن کارها بپردازید و وقت خود را با افرادی که دوست دارید سپری کنید و از خودتان مراقبت کنید.  همچنین پزشکتان میتواند با معرفی یک گروه پشتیبانی ، مشاوره یا سایر روش های درمانی  به شما کمک کند تا دوباره احساس بهتری را تجربه کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

webmd

دیدگاه تان را بنویسید

 

x