فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 93

سیگار و ایجاد اختلال در مصونیت بر بیماری!

سیگار کشیدن در ایجاد مصونیت در شما از ابتلا به بیماری اختلال ایجاد میکند افراد سیگاری به دلیل سیگار کشیدن مشکلات بیشتری در سلامتی شان دارند و در مقایسه با افرادی که سیگار نمی کشند ، احتمالاً یک دهه زودتر یا زودتر می میرند....

سیگار کشیدن در ایجاد مصونیت در شما از ابتلا به بیماری اختلال ایجاد میکند

افراد سیگاری به دلیل سیگار کشیدن مشکلات بیشتری در سلامتی شان دارند و در مقایسه با افرادی که سیگار نمی کشند ، احتمالاً یک دهه زودتر یا زودتر می میرند.

سیگار و ایجاد اختلال در مصونیت بر بیماری!

طبق CDC :  سیگار کشیدن می تواند سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده و بدن را در مبارزه با بیماری ها ضعیف کند. سیگار کشیدن حتی می تواند تعادل سیستم ایمنی بدن را مختل کند و خطر ابتلا به اختلالات خود ایمنی مانند آرتریت روماتوئید را افزایش دهد. این بیماری یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به مفاصل حمله کرده و باعث تورم و درد می شود.

سیگار کشیدن می تواند باعث ابتلا به بیماری های ریوی ، از جمله برونشیت مزمن ، آمفیزم و سرطان ریه شود. افراد سیگاری فعلی و سابق در معرض خطر شدت بیماری و علایم ناشی از COVID-19 قرار دارند.

ترک سیگار ممکن است سخت باشد ، اما روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا سیگار را ترک کنید. به عنوان مثال ارائه دهنده شما ممکن است داروهایی را توصیه کند. داروهای رایج شامل محصولات بدون نسخه مانند چسب های نیکوتین و … و همچنین داروهای تجویز شده است.

اگر سیگاری هستید و به دیابت نیز مبتلا هستید از تاثیر آن بر روی بروز عوارض و تاثیر انها بر  روی قند خون نیز آگاهید و اکنون نیز به خوبی میدانید که بر توانایی بدن شما در مقابه با بیماری ها نیز اثر میگذارد لذا بهتر آن است ک هرچه زودتر ه فکر ترک آن باشیدو گامی بزرگ برای بهبود وضعیت سلامتتان بردارید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x