فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 333

قندم از چه عددی بالاتر بود دیابتی محسوب میشم؟

میزان قند خون در افراد باید چقدر باشد تا بفهمیم که فرد به دیابت مبتلا هست یا پیش دیابت و شاخص های اندازه گیری آن در افراد مختلف چه تفاوتی دارد .

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد قندم از چه عددی بالاتر بود دیابتی محسوب میشم، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می دهند :

میزان قند خون ناشتا در افراد در سنین مختلف فرقی نمیکنه و قندخون زیر ۱۰۰ رو ( ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر ) رو ما قند خون ناشتا در نظر می‌گیریم .

قندم از چه عددی بالاتر بود دیابتی محسوب میشم؟

اگر قند خون بین ۱۰۰ تا ۱۲۶ بود ما مبتلا به پیش دیابت هستیم و اگر که از ۱۲۶ بالاتر بود مبتلا به دیابت هستیم .

البته هر کدام از اینها در دو روز حداقل باید که تکرار بشه که مطمئن باشیم که آزمایش درست انجام شده البته دیابت تعاریف دیگری هم داره اگر قند خون ، یک قند خون بدون توجه به اینکه ناشتا هستیم یا نیستیم بالای ۲۰۰ باشه فرد مبتلا به بیماری دیابت هست خصوصاً اگر که علامت دار باشه و علائم دیابت رو داشته باشه .

همچنین ببینید:

موقع اندازه گیری قندخون از الکل استفاده نکنید!

یک شاخص دیگری هم داریم به نام شاخص دیگری هم داریم به نام هموگلوبین ای وان سی که این باز به تشخیص دیابت هم میتونه کمک کنه به طور طبیعی میزان نرمال اون زیر ۵.۷ دهم و اگر بین ۵.۷ تا ۶.۴ دهم باشه فرد مبتلا به پیش دیابت است و اگر بالای ۶.۵ باشه فرد مبتلا به بیماری دیابت هست که اون هم بهتره که در یک روز دیگر تکرار بشه تا قطعی بشه که فرد مطمئن بشه که بیماری دیابت رو داره .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x