فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 495

تاثیر خندیدن در کنترل دیابت

خندیدن بعد از غذا به طور طبیعی قند خون را کاهش می دهد دیابت خنده دار نیست. اما یکی از جالب ترین روش ها برای بهبود درمان دیابت ، خندیدن است ...

تاثیر خندیدن در کنترل دیابت

*خندیدن نوعی دویدن داخلی است*

خندیدن بعد از غذا به طور طبیعی قند خون را کاهش می دهد

دیابت خنده دار نیست. اما یکی از جالب ترین روش ها برای بهبود درمان دیابت ، خندیدن است.

محققان ژاپنی دریافته اند که خنده ، به طور جدی قند خون را در مبتلایان به دیابت نوع ۲ کاهش می دهد.

همچنین ببینید:

فواید جوانه گندم برای کنترل قند خون

نورمن کوزینز ، ویراستار مشهور که به عنوان "مردی که مسیرش به سوی سلامتی را خندید" شناخته شده است ،میگوید:  خندیدن نوعی دویدن داخلی است. و مطابق مطالعاتی که توسط دکتر کیکو هایاشی در ژاپن انجام شده است ، حق با اوست و گفته ی او صحت دارد.

تیم هایاشی قند خون  ۱۹ نفر مبتلا به دیابت نوع۲ را قبل و دو ساعت بعد از غذا اندازه گیری و بررسی کردند. بعد از شام روز اول ، بیماران در یک سخنرانی ۴۰ دقیقه ای خسته کننده شرکت کردند که هیچ چیز خنده داری در این سخنرانی گفته نشد. در روز دوم ، همین افراد پس از شام به تماشای یک نمایش ۴۰ دقیقه‌ای کمدی نشستند ؛

بنابراین بیماران خندیدند. آنها در مقیاس ۵ امتیازی میزان خنده خود را۴یا ۵ارزیابی کردند. قند خون شرکت کنندگان در این مطالعه بعد از غذا بالا رفت .اما میزان افزایش آن بعد از نمایش کمدی بسیار کمتر از میزان افزایش آن بعد از سخنرانی بود. حتی در افراد سالمی که به دیابت نوع ۲ مبتلا نبودند هم پاسخی مشابه به خنده مشاهده شد.

دانشمندان نتیجه گرفته اند که خنده برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. آنها فکرمی کنند که پیام رسان های شیمیایی ساخته شده هنگام خنده ممکن است بدن را در جبران بیماری کمک کنند.

بنابراین ، هایاشی و همکارانش می گویند : افراد مبتلا به دیابت باید هر روز بخندند. و این یک نتیجه گیری علمی است.

آنها گفته اند: " مطالعه حاضر تأثیر مهاری خنده را در افزایش قند خون بعد از غذا نشان می دهد و اهمیت فرصت های روزانه را برای خنده در بیماران مبتلا به دیابت گوشزد میکند. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

webmd

دیدگاه تان را بنویسید

 

x