فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 462

آیا خوردن سیر میتواند سطح قند خون را تنظیم کند؟

به نظر می رسد که سیرمی تواند شامل شگفتی هایی در رابطه با کنترل سطح قند خون شما باشد. اکثر متخصصان تغذیه حضور سیر را در رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت توصیه می کنند...

به نظر می رسد که سیرمی تواند شامل شگفتی هایی در رابطه با کنترل سطح قند خون شما باشد. اکثر متخصصان تغذیه حضور سیر را در رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت توصیه می کنند.

آیا خوردن سیر میتواند سطح قند خون را تنظیم کند؟

سیر مملو از خاصیت ضد باکتری و ضد قارچ است. و مانند انباری مملو از مواد معدنی حیاتی مانند فسفر ، کلسیم ، پتاسیم ، آهن و مس است. بیشتر فوایدی که سیر برای سلامتی دارد از آلیسین موجود در آن حاصل می شود ، آلسین یک ترکیب حاوی گوگرد است که در سیر وجود دارد و به آن بوی تند و طعم می بخشد. خواص سیر از تقویت ایمنی بدن تا فوایدی برای هضم و گوارش و همچنین سلامت قلب گسترده است. سیر یکی از سالمترین غذاهایی است که می توانید به رژیم غذایی خود اضافه کنید. به نظر می رسد که سیر همچنین می تواند برای کنترل سطح قند خونتان نیز مفید باشد.

همچنین ببینید:

کاهش قند خون با خوردن کدو سبز

چگونه سیر ممکن است به تنظیم سطح قند خون کمک کند

سیر یکی از گیاهان با قدمتی طولانی است که می تواند در مدیریت کنترل دیابت به شما کمک کند. مطالعات نشان داده اند که سیر نقش مهمی در مهار التهاب که خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش میدهد ،دارد.

۱.سیر دارای کالری و کربوهیدرات بسیارکمی است ، و این سیر را به یک گیاه ایده آل برای مدیریت دیابت تبدیل میکند.

۲. یک حبه ی تازه سیر همچنین منبع خوبی از ویتامین  B6 است. ویتامین B6 نقش مهمی در متابولیسم کربوهیدرات ها دارد. کربوهیدرات ها خیلی سریع متابولیزه می شوند و باعث بالا رفتن سطح قند خون می شوند. سیر اطمینان می دهد که کربوهیدرات ها با سرعت تنظیم شده ای متابولیزه می شوند.

۳. طبق کتاب "Healing Foods" (غذاهای درمانی)  "مصرف منظم سیر ، اسید آمینه هموسیستئین که یک عامل ایجاد خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی است را کاهش می دهد."  

۴.کارشناسان همچنین در گذشته خاطرنشان کرده اند که ترکیبات موجود در سیر مانند آلیسین ، آلیل پروپیل دی سولفید و سیستئین سولفوکسید به افزایش انسولین در خون نیز کمک می کنند.

مطالعه ای که در مجله Maturitas منتشر شده است ، نشان داده است  که افراد مبتلا به فشار خون بالا که به مدت ۱۲ هفته سیر مصرف می کردند ، به طور متوسط ​​کاهش ۱۰ درصدی در سطح فشار خونشان  داشتند.

همچنین ببینید:

مصرف سیر بیش از حد و عوارض آن

 

سیر را به چه شکل برای کنترل دیابت مصرف کنیم ؟

می توانید سیر را به صورت تازه و خام تهیه کنید. آن را روی سالادهایتان بریزید. همچنین می توانید آنها را بپزید. یک غذای خوشمزه ی تهیه شده از اسفناج و سیر میتواند گزینه ای برای یک شام خوشمزه باشد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید

 

x