فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 613

فواید تره فرنگی برای دیابتی ها

تره فرنگی شبیه پیاز یا پیازچه بهاری است ، که فقط دارای ساقه گسترده تری است. و این به این دلیل است که آنها عضوی از خانواده پیازها هستند و آنها را به طور مستقیم با سیر ، پیاز و پیازچه ارتباط می دهند.

تره فرنگی شبیه پیاز یا پیازچه بهاری است، که فقط دارای ساقه گسترده تری است. و این به این دلیل است که آنها عضوی از خانواده پیاز ها هستند و آنها را به طور مستقیم با سیر، پیاز و پیازچه ارتباط می دهند. اگر قبلا آنها را نچشیده اید خوب است بدانید که آنها طعمی بی نظیر، ملایم و در عین حال فوق العاده خوشمزه دارند که قطعاً ارزش آن را دارد که امتحانشان کنید. 

تره فرنگی و دیابت نوع ۲

 

حقایق غذایی درباره ی تره فرنگی

تره فرنگی کالری بسیار کمی دارد و هر فنجان پخته شده از آن فقط ۳۲ کالری دارد.

تره فرنگی یک ماده غذایی با شاخص گلیسمی کم است و نمره آن در این شاخص ۱۵ است.

تره فرنگی منبع عالی ویتامین K است.

تره فرنگی مواد معدنی کلیدی مانند منگنز، مس و فولات را فراهم می کند.

تره فرنگی دارای کربوهیدرات نسبتاً کمی است (کمتر از ۸ گرم در هر فنجان پخته شده) و دارای میزان زیادی فیبر است.

تره فرنگی ها منبع خوبی از پربیوتیک ها هستند.

همچنین ببینید:

میوه های توصیه شده برای دیابتی ها

مزایای تره فرنگی برای سلامتی:

ویتامین K باعث انعقاد خون و تقویت استخوان ها و قلب می شود.

منگنز برای سوخت و ساز بدن و تشکیل استخوان ها ضروری است.

مس برای رشد، تشکیل سلول، رشد مغز و حمل و نقل گلوکز مورد نیاز است.

فولات یک کوآنزیم کلیدی است که برای سنتز پروتئین و DNA مورد نیاز است.

فیبر به جلوگیری از یبوست کمک می کند و ممکن است به کاهش کلسترول نیز کمک کند.

پروبیوتیک ها باکتری های سالم موجود در روده را تغذیه می کنند و به آنها در تولید ویتامین ها و آنزیم های گوارشی و تنظیم عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می کنند.

تحقیقات درباره ی تاثیر تره فرنگی بر دیابت  نوع ۲:

در حالی که تحقیقات خاصی در مورد تره فرنگی ها انجام نشده است، زیرا آنها با خانواده پیاز و سیر ارتباط تنگاتنگی دارند، بنابراین می توان گفت که دارای مزایای مشابهی برای سلامتی هستند. به نظر می رسد تره فرنگی فعالیت های آمیلاز را مهار می کند و این به طرز وسیعی به عملکرد های ضد دیابتی کمک می کند. تره فرنگی ها سطح فلاونوئید ها و آنتی اکسیدان ها را تقویت می کنند، که اینها نیز عملکرد قلب را تقویت می کنند و با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند که یک اتفاق شایع در دیابت نوع ۲ است.

تره فرنگی ممکن است سطح کلسترول را کاهش دهد و احتمال ابتلا به سرطان را نیز کاهش دهد.

تره فرنگی حاوی آلیسین است که به نظر می رسد محافظی در برابر نوروپاتی دیابتی و سندرم متابولیک است. همچنین به نظر می رسد در افراد مبتلا به دیابت عملکردی اساسی و محافظتی دارد و ممکن است به کاهش افسردگی نیز کمک کند.

امتیاز برای ملاحظه

تره فرنگی حاوی فروکتان و الیگوساکارید ها است. اینها کربوهیدرات های پریبیوتیکی هستند که در روده بزرگ تخمیر می شوند و در حالی که برای اکثر افراد مفید هستند، برخی از افراد در هضم آنها مشکل دارند و مبتلایان به IBS در صورت پیروی از رژیم FODMAPs بهتر است که از مصرف تره فرنگی خودداری کنند.

نتیجه گیری درباره ی تره فرنگی و دیابت

تره فرنگی یک سبزی کم کربوهیدرات غیر نشاسته ای عالی است که ما شما را تشویق می کنیم که آن را برای کمک به کنترل دیابت در رژیم غذایی خود بگنجانید.

تره فرنگی در آشپزخانه

انتخاب

به دنبال تره فرنگی هایی باشید که به رنگ سبز تیره و محکم باشند، لکه دار نباشند، پژمرده یا خشک نیز نشده باشند.

قسمت پیازی آنها باید دست نخورده، بدون لکه و دارای چند ریشه کوچک باشد. تره فرنگی های کوچکتر (قطر ۱.۵ اینچ) از تره فرنگی های بزرگتر مناسب تر هستند.

ذخیره سازی

تره فرنگی ها را باید در یخچال و فریزر و به صورت پیچیده شده در پلاستیک نگه دارید، در این صورت تا دو هفته دوام خواهند آورد. تا زمانی که  نمی‌خواهید آنها را مصرف کنید از شستن و یا خرد کردنشان خودداری کنید.

مصارف

تره فرنگی ها را می توان به صورت خام و خرد شده به سالاد ها اضافه کرد، و یا با سیب زمینی سرخ کرده ترکیبشان کرد. آنها همچنین یک طعم پایه ای عالی برای سوپ ها و خورش ها درست می کنند.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetesmealplans

دیدگاه تان را بنویسید

 

x