فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 469

فواید لوبیا برای بیماران دیابتی

انجمن دیابت آمریکا به افراد مبتلا به دیابت توصیه می کند که هر هفته چند وعده لوبیای خشک یا کنسرو شده ی بدون سدیم را به وعده های غذاییشان اضافه کنند....

لوبیا یک غذای فوق العاده برای دیابت است.

انجمن دیابت آمریکا به افراد مبتلا به دیابت توصیه می کند که هر هفته چند وعده لوبیای خشک یا کنسرو شده ی  بدون سدیم را به وعده های غذاییشان اضافه کنند. لوبیا دارای قند کمی است و بهتر از بسیاری از غذاهای نشاسته ای دیگر می تواند به مدیریت قند خون کمک کنند.لوبیا همچنین حاوی پروتئین و فیبر است و اینها آن را به یک ماده غذایی سالم تبدیل می کند. با توجه به اینکه لوبیا تنوع بسیار زیادی دارد بنابراین حتما یکی از انواع ان میتواند برای رژیم غذایی شما مناسب باشد.

فواید لوبیا برای بیماران دیابتی

مزایای لوبیا

هنگام برنامه ریزی وعده های غذایی خود ، به یاد داشته باشید که یک سوم لیوان لوبیای پخته شده یک معادل یک وعده ی  نشاسته ای محسوب می شود. یک وعده لوبیا برای افراد مبتلا به دیابت حدود۸۰ کالری و حدود ۱۵ گرم کربوهیدرات تأمین می کند.در صورت استفاده از لوبیا به عنوان جایگزینی برای پروتئین حیوانی ، اندازه مصرف آن برای یک وعده نصف یک لیوان است.

همچنین ببینید

کاهش سطح قند خون با کرفس

مواد مغذی موجود در لوبیا

در اینجا اطلاعات تغذیه ای مربوط به برخی از لوبیا ها که ممکن است بخواهید آنها راامتحان کنید آمده است(یک سوم لیوان) :

لوبیای سیاه :

کالری:۷۵  پروتئین: ۵گرم   کربوهیدرات : ۱۳ گرم   فیبر: ۵ گرم

لوبیای لیما:

کالری: ۶۰   پروتئین : ۳گرم   کربوهیدرات: ۱۱گرم     فیبر:۳ گرم

لوبیای قرمز:

کالری: ۷۳   پروتئین:۵ گرم    کربوهیدرات:۱۲ گرم    فیبر: ۴ گرم

لوبیا به دلیل داشتن پروتئین زیاد جایگزین خوبی برای گوشت است. بر خلاف گوشت ، لوبیا فاقد چربی اشباع شده و در عوض دارای فیبر فراوان است و همین امر باعث جایگزینی سالم آنها می شود.

هنگام مراجعه به لیست های تبادل و جایگزینی، معمولاً لوبیا جایگزین نشاسته هایی مانند نان و سیب زمینی می شود و بر عکس. اما به یاد داشته باشید که حبوبات نسبت به سایر غذاهای نشاسته ای پروتئین و فیبر بسیار بیشتری داراهستند.لوبیا همچنین میزان قابل توجهی از فیبر محلول را تأمین می کند ، که تغذیه ی باکتری های مفید روده را تامین می کند و منجر به بهبود سلامت روده می شود و همچنین در مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده شده است که مقاومت به انسولین را نیز کاهش می دهد. برای تایید نهایی تحقیقات بیشتری بر روی انسان مورد نیاز است ، اما یافته های فعلی بسیار امیدوار کننده است.

لوبیا علاوه بر اینکه به سلامتی شما و به داشتن یک رژیم غذایی سالم کمک میکند، بسیار ارزان است و به راحتی نیز قابل ذخیره کردن است. کنسرو لوبیا می تواند مدت زمانی طولانی دوام بیآورد ، و میتوان از آن به عنوان یک غذای اصلی و در عین حال آسان استفاده کرد و همه ی اینها در حالیست که لوبیا دارای نمره ی بالایی در شاخص گلیسمی نیز نیست.

با یک متخصص مشورت کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی گنجاندن لوبیا به صورت منظم در رژیم غذاییتان میتوانید با یک متخصص تغذیه صحبت کند.

نکته پایانی این است که لوبیا باید یکی از اصلی ترین غذاها در رژیم غذایی شما باشد ، به خصوص اگر دیابت دارید.مطالعه ای معتبر نشان داده است که مصرف بیشتر لوبیا ، عدس و سایر حبوبات به افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کرده است تا بتوانند سطح قند خونشان را بهتر کنترل کنند و همچنین خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نیز کاهش دهند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 

x