فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 470

فواید تربچه برای دیابت

تربچه گیاهی است که غالباً از آن غافل می شویم. تربچه گیاهی ریشه ای است که به خانواده سبزیجات صلیبی تعلق دارد. مانند کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم و سایر اعضای خانواده سیزیجات صلیی. تربچه حاوی روغنی است که منبع طعم اسیدی آن است....

فواید تربچه برای دیابت

تربچه گیاهی است که غالباً از آن غافل می شویم. تربچه گیاهی ریشه ای است که به خانواده سبزیجات صلیبی تعلق دارد. مانند کلم بروکلی ، کلم ، گل کلم و سایر اعضای خانواده  سیزیجات صلیبی. تربچه حاوی روغنی است که منبع طعم اسیدی آن است. انواع مختلفی از تربچه وجود دارد که از نظر اندازه و وزن متفاوت هستند. تربچه ها به صورت خام ، پخته و ترشی خورده می شوند و اثرات مفیدی بر سلامتی دارند. تحقیقات اخیر نشان داده اند که تربچه به محافظت در عروق کرونر خون کمک می کند ، و به طور بالقوه مانع از بیماری های قلبی و سکته می شود. اکسید نیتریک موجود در تربچه یک تنظیم کننده اصلی عملکرد عروق کرونر است. محققان همچنین در تربچه  تریگونلین را شناسایی کردند که یک هورمون گیاهی است ، که به صورت یک عنصر فعال در تربچه که وجود دارد و تغییرات در عروق کرونر خون و در نتیجه در حالت پیشرفته تولید اکسید نیتریک را پشتیبانی می کند.

همچنین ببینید:

فواید لوبیا برای بیماران دیابتی

فواید تربچه همچنین شامل علائم بهبودی در هاضمه و تسکین علائم یبوست است. یکی از مزایای ناشناخته تربچه ، توانایی آن در تغذیه و جوان سازی پوست است. تربچه همچنین توانایی درمان اختلالات ادراری و کلیوی ، کنترل میزان قند خون در بیماران دیابتی ، محدود کردن بیماریهای قلبی عروقی و همچنین ایجاد ایمنی در بدن را دارد. تربچه همچنین می تواند در کاهش درد ، تورم و مدیریت اختلالات تنفسی مختلف مفید باشد.

مواد مغذی موجود درتربچه

حقایق تغذیه ای زیر توسط USDA برای ۱ فنجان (۱۱۶گرم) تربچه خام خرد شده ، ارائه شده است

کالری: ۱۹

چربی: ۰.۱گرم

سدیم: ۴۵ میلی گرم

کربوهیدرات ها: ۳.۹ گرم

فیبر: ۱.۹گرم

شکر: ۲.۲گرم

پروتئین: ۰.۸گرم

ویتامین ها و مواد معدنی

تربچه منبع عالی ویتامین C است: ۱۷میلی گرم در هر وعده به اندازه ی۱ فنجان . این مقدار ۲۳٪ از میزان روزانه توصیه شده توسط  (RDA) برای زنان  و ۱۹٪ از میزان روزانه توصیه شده ایت وینامین  برای آقایان است. از آنجا که بدن نمی تواند خودش  ویتامین C را تولید کند ، مصرف آن در رژیم غذایی (یا از طریق مکمل ها) ضروری است.

همچنین تربچه حاوی مقادیر کمتری فولات و ویتامین B6 و مواد معدنی مانند پتاسیم ، منگنز و کلسیم است.

تربچه برای فشار خون و دیابت مفید است

پتاسیم یک گشادکننده عروق است که رگهای خونی را شل کرده و جریان خون را تقویت می کند. تربچه سرشار از پتاسیم است. و فشار خون را با نظارت بر جریان خون کاهش می دهد. مصرف تربچه بر میزان قند خون تأثیر نمی گذارد زیرا از نظر شاخص قند خون دررتبه ی پایینی قرار دارد. این سبزی مصرف قندهای موجود در جریان خون را تنظیم می کند و برای بیماران دیابتی بی خطر است.

قند خون پایین

محققان میگویند که مصرف تربچه ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد زیرا جذب قند را کاهش می دهد و باعث کاهش بار گلیسمی ناشی از نشاسته می شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع: 

verywellfit

doctor.ndtv

دیدگاه تان را بنویسید

 

x