فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 88

رژیم مدیترانه ای ممکن است نیاز به مصرف دارو را به تأخیر بیندازد!

بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مجله Diabetes Care ، مصرف یک رژیم غذایی مدیترانه ای همراه با روغن زیتون فوق بکر (EVOO) ممکن است نیاز به مصرف داروهای کاهش دهنده قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به تأخیر بیندازد...

بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مجله Diabetes Care ، مصرف یک رژیم غذایی مدیترانه ای همراه با روغن زیتون فوق بکر (EVOO) ممکن است نیاز به مصرف داروهای کاهش دهنده قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ به تأخیر بیندازد.

رژیم مدیترانه ای ممکن است نیاز به مصرف دارو را به تأخیر بیندازد

رژیم غذایی مدیترانه ای غنی از سبزیجات ، میوه ها ، غلات ، لوبیا ، آجیل ، روغن زیتون و ماهی است و با انواع مختلفی از فواید برای سلامتی از جمله کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی ، کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و پیشگیری از آن ارتباط دارد.

محققان در اسپانیا به طور تصادفی ۳۲۳۰ شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع ۲ را که رژیمPrevención con Dieta Mediterrànea (PREDIMED) و رژیم مدیترانه ای همراه با روغن روغن فوق بکر ، رژیم مدیترانه ای همراه با آجیل مخلوط یا یک برنامه غذایی کم چربی داشتند را بررسی کردند.

محققان پس از پیگیری افراد برای مدت تقریبی ۳.۲ سال ، دریافتند که افرادی که آجیل مخلوط را به صورت مکمل دیافت میکردند و افرادی که روغن زیتون را به عنوان مکمل به غذاهایشان اضافه میکردند ، در طول دوره مطالعه کمتر شروع به مصرف داروهای دیابت کردند. این الگو بعد از ۵.۱ سال پیگیری نیز صادق بود.

"نتایج مطالعه ما نشان می دهد که در شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع ۲ که رزیم غذایی مدیترانه همراه با روغن زیتون داشتنند ، زمان شروع مصرف داروهای کاهنده گلوکز به طور قابل توجهی دیرتر بود."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x