فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 460

فواید سبزی جعفری برای کاهش قند خون

جعفری یکی از گیاهان مورد علاقه آدم ها در کل جهان است. جعفری از زمان منشأ کشت آن در مناطق مدیترانه ای جنوب اروپا و شمال آفریقا ، در سراسر جهان رواج داشته است و یک ماده اساسی در غذاهای سنتی خاورمیانه ، اروپا ، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین است ...

جعفری یکی از گیاهان مورد علاقه  آدم ها در کل جهان است. جعفری از زمان منشأ کشت آن در مناطق مدیترانه ای جنوب اروپا و شمال آفریقا ، در سراسر جهان رواج داشته است و یک ماده اساسی در غذاهای سنتی خاورمیانه ، اروپا ، آمریکای شمالی و آمریکای لاتین است. انواع مختلفی جعفری وجود دارد ، اما جعفری برگ فرفری و برگ صاف رایج ترین آنها هستند.

فواید سبزی جعفری برای کاهش قند خون

جعفری غنی از مواد مغذی است

دو قاشق غذاخوری (۵گرم) جعفری  دارای :

کالری: ۲

ویتامین A : ۱۲٪ از میزان مصرف روزانه

ویتامین C : ۱۶٪ از میزان مصرف روزانه

ویتامین K : ۱۵۴٪ از میزان مصرف روزانه

همچنین ببینید:

خواص اسفناج و ارزش غذایی آن

فواید خوردن جعفری تازه برای سلامتی  بیشمار است. این گیاه دارای بسیاری از آنتی اکسیدان ها مانند فلاونوئیدها ، ویتامین C و بتاکاروتن  است و به آرتریت ( التهاب مفاصل) و پیشگیری از سرطان کمک میکند و همچنین مروج سلامت قلب است. جعفری نیز در طب سنتی برای درمان دیابت مورد استفاده قرار میگرفته است و تحقیقات اخیر نشان داده است که می تواند به کاهش قند خون کمک کند.

عدد گلیسمی جعفری: ۳۲ = کم

جعفری ممکن است کنترل قند خون را ارتقا ببخشد

در بسیاری از نقاط جهان مانند ترکیه از جعفری به عنوان یک روش طبیعی برای کمک به کاهش قند خون استفاده می شود.مطالعات بر روی حیوانات  نشان می دهند که آنتی اکسیدان های موجود در جعفری ممکن است به طور موثری میزان قند خون را کاهش دهند.

به عنوان مثال ، یک مطالعه بر روی موشهای صحرایی با دیابت نوع ۱ نشان داده است که موش هایی که به آنها عصاره جعفری داده اند در مقایسه با گروه مقابل( گروهی که این عصاره را دریافت نکردند) کاهش بیشتری در سطح قند خون و بهبود عملکرد لوزالمعده داشته اند.اضافه کردن جعفری به رژیم غذایی متعادل و مناسب غذای میتواند به داشتن  سطح قند خونی سالم کمک کند.

جالب است که برخی از مطالعات اخیر تأیید کرده اند که دمنوش جعفری ممکن است دارای خواص ضد دیابتی باشد و می تواند به حمایت از کنترل بهتر قند خون کمک کند.

به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داده است که درمان موشهای مبتلا به دیابت با جعفری باعث بهبود سلامت کبد و در عین حال کاهش قند خونشان شده است.به طور مشابه ، یک مطالعه دیگر در موش های مبتلا به دیابت نشان داده است که جعفری منجر به کاهش قابل توجهی در قند خون و وزن بدن میشود.با این وجود تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا خاصیت کاهش قند خون موجود در دمنوش جعفری برای انسان ها هم اعمال می شود یا خیر.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

healthline

defeatdiabetes

دیدگاه تان را بنویسید

 

x