فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 461

کاهش قند خون با خوردن کدو سبز

کدو سبز یک کدوی تابستانی است که اصل و نسب آن به آمریکا برمیگردد. به صورت خام مصرف می شود و در انواع سبز یا زرد یافت می شود. کدو سبز کم کالری است و از این رو در درمان چاقی و کلسترول بالا مفید است ...

کدو سبز یک کدوی تابستانی است که اصل و نسب آن به آمریکا برمیگردد. به صورت خام مصرف می شود و در انواع سبز یا زرد یافت می شود. کدو سبز کم کالری است و از این رو در درمان چاقی و کلسترول بالا مفید است. و این امر باعث می شود که در رژیم غذایی مناسب برای بیماران دیابتی جایگاه خوبی داشته باشد.

کاهش قند خون با خوردن کدو سبز

ارزش غذایی کدو سبز

کدو سبز را می توان به صورت خام ، بخارپز و یا پخته شده مصرف کرد.

همچنین ببینید:

فواید سبزی جعفری برای کاهش قند خون

کدوسبز دارای میزان متعادل و مناسبی از ویتامین ها و مواد معدنی است و می تواند گرسنگی را برطرف کند. و کدوسبز دارای چربی های اشباع شده کم و همچنین سدیم بسیار کمی است و از این رو برای کسانی که به دنبال کاهش فشار خون هستند نیز انتخاب خوبی است.

عمده مواد مغذی موجود در کدو:

ویتامین های A ، B ، C ، E و K ، کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، روی ، فیبرهای غذایی و فولاتها.  همچنین بتاکاروتن موجود در آن ، آن را به آنتی اکسیدان خوبی تبدیل کرده است.

همه این فواید ، آن را به عنوان بهترین ماده در رژیم غذایی مناسب برای کنترل دیابت ، به ویژه در رژیم غذایی مناسب برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲، تبدیل کرده است.

همچنین ببینید:

فواید کدو سبز برای سلامتی و تغذیه

 

فواید  کدو سبز در رژیم غذایی افراد دیابتی

کدو سبز به وفور دارای ویتامین B  است. دیابت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که بدن قادر به متابولیسم و ​​تنظیم قند خون نیست.کدو سبز به طور خاص در درمان دیابت به ویژه دیابت نوع ۲ مؤثر است. هنگامی که در رژیم غذایی دیابت نوع ۲ گنجانیده شود ، وجود منیزیم و روی در آن باعث تجزیه قند در بدن می شود. سرشار از فیبر است و اضافه کردن آن به لیست غذاهای شما برای کنترل دیابت می تواند به تثبیت سطح قند خون کمک کند.با وجود تمام این مزایا مطمئناً می توانید بی هیچ شکی آن را به رژیم غذاییتان برای کنترل بیماری دیابت بیافزایید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

beatoapp

دیدگاه تان را بنویسید

 

x