فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 427

بادمجان دیابت نوع ۲ را کنترل می کند

متخصصان رژیم غذایی حاوی بادمجان را برای کسانی که از دیابت نوع ۲ رنج می برند توصیه کرده اند. به گفته آنها ، این سبزی فیبر زیادی دارد و کربوهیدراتهای محلول در آن کم است...

بادمجان دیابت نوع ۲ را کنترل می کند

مواد مغذی

اطلاعات زیر مواد مغذی موجود در ۱ فنجان یا حدود ۹۶ گرم  بادمجان پخته شده را نشان می دهد.

انرژی (کیلو کالری) ۳۳.۶

کربوهیدرات ۸.۲۹  گرم ، که ۳.۰۴ گرم از آنها قند است

فیبر (گرم) ۲.۴

منیزیم (میلی گرم) ۱۰.۶

فسفر (میلی گرم) ۱۴.۴

پتاسیم (میلی گرم) ۱۱۷

فولات ۱۳.۴

کولین (میلی گرم) ۸.۹۳

بتا کاروتن (میلی گرم) ۲۱.۱

همچنین ببینید:

دیابتی ها میتوانند تخمه آفتاب گردان بخورند؟

متخصصان رژیم غذایی حاوی بادمجان را برای کسانی که از دیابت نوع ۲ رنج می برند توصیه کرده اند. به گفته آنها ، این سبزی فیبر زیادی دارد و کربوهیدراتهای محلول در آن کم است.

این سبزی همچنین سرشار از فنل است ، و همچنین خواص آنتی اکسیدانی موجود در آن به کنترل قند خون در بین افراد دیابتی کمک می کند. فنل ها متابولیسم کربوهیدرات ها در بدن را تنظیم می کنند. در واقع با این کار به انسولین زمان بیشتری برای تجزیه کربوهیدرات ها ( به ویژه در غذاهای تصفیه شده که فاقد هرگونه فیبر یا ویتامین هستند) می دهند.

چگونه بادمجان می تواند مانع ابتلا به دیابت شود و یا به کنترل آن کمک کند؟

رژیم غنی از بادمجان یک راه حل مؤثر برای پیشگیری از دیابت نوع ۲است ، اما چگونه؟

مطالعات نشان داده اند که مصرف بادمجان در واقع مانع از اثرگذاری آنزیمی می شود که نشاسته را به قند خون تبدیل می کند ، و این امر بادمجان را به یکی از مؤثرترین مواد غذایی در جلوگیری از بروز دیابت تبدبل کرده است.

 بادمجان دارای مقدار قابل توجهی فیبر و دارای حداقل میزان کربوهیدرات محلول میباشد.

حجم بالای آنتی اکسیدان های موجود در بادمجان به مقابله با  قند خون ایجاد شده از طریق رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند.سایر مواد مغذی که برای مبارزه با دیابت مفید هستند و در بادمجان یافت می شوند شامل:  کورستین ، بتاکاروتن ، جنستئین و کورکومین است.بادمجان یک ماده غذایی بسیار کم کالری و بسیار مغذی است که باعث می شود احساس سیری کنید ، بنابراین از پرخوری نیز جلوگیری می کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

downtoearth

avogel

medicalnewstoday

دیدگاه تان را بنویسید

 

x