فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 524

پنج واقعیت جالب در مورد دیابت

اجازه ندهید دیابت یا عوارض این بیماری شما را غافلگیر کند در حالی که دیابت بیماری نسبتاً شایعی است ، ممکن است از حقایق ...

پنج واقعیت جالب در مورد دیابت

اجازه ندهید دیابت یا عوارض این بیماری شما را غافلگیر کنددر حالی که دیابت بیماری نسبتاً شایعی است ، ممکن است از حقایق زیر درباره آن شگفت زده شوید:

۱.شما می توانید دیابت (یا پیش دیابت) داشته باشید و اصلا از آن خبر نداشته باشید. علائم این بیماری شامل تکرر ادرار ، تشنگی غیرمعمول ، خستگی شدید ، گرسنگی شدید ، عفونت های مکرر یا سوزن سوزن شدن یا بی حسی در دست و پا است.

۲.دیابت کنترل نشده می تواند بر همه جنبه های سلامت شما تأثیر بگذارد.

در اینجا فقط چند مورد از چیزهایی که در معرض آسیب های ابتلا به دیابت هستند را آورده ایم:

همچنین ببینید:

اگر تزریق انسولین را فراموش می کنید حتما تماشا کنید

بهداشت دندان:  قند زیاد به باکتریها در ایجاد پلاک دندان کمک می کند.

سلامت گوارش : دیابت می تواند به عصبی که نحوه حرکت مواد غذایی از طریق معده و روده شما را کنترل می کند آسیب برساند.

سلامت پوست: مقادیر زیاد قند خون باعث می شود بدن مایعات خود را از دست بدهد و این امر منجر به عفونت ، خارش و خشکی پوست میشود.

بینایی: دیابت می تواند به رگ های خونی ریز داخل شبکیه آسیب برساند و منجر به از بین رفتن جزئی از بینایی و یا کل بینایی شود.

۳.دیابت یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی و سکته قلبی است زیرا دیابت ممکن است سطح کلسترول خون را نیز بالا ببرد. کلسترول می تواند در رگ های خونی شما رسوب کند و رگهایتان را باریک کند ، و این باعث می شود که خون به راحتی جریان پیدا نکند.

۴.استرس می تواند سطح قند خون شما را افزایش دهد. این موضوع برای همه صادق است ،چه دیابت داشته باشیم یا نه. علاوه بر تأثیر هورمونی استرس ، سخت است که در این شرایط بهترین رفتار را از خود بروز دهیم. زیرا ، صادق باشیم ، چه کسی وقتی استرس دارد به این فکر میکند که چه چیزهایی را نباید بخورد؟

۵.دیابت در صورت تشخیص زود هنگام و پیشگیری از پیشرفت آن، قابل کنترل است . اگر در مراحل اولیه متوجه آن شوید امکان درمان آن با اقدامات نسبتاً ساده ای مانند کم کردن وزن ، کاهش دریافت کالری روزانه و فعال ماندن از نظر جسمی ممکن میباشد.اجازه ندهید دیابت یا عوارض اش شما را غافلگیر کند. با پزشک خود در مورد راهکارهای موجود صحبت کنید تا خطری شما را تهدید نکند و شرایط تحت کنترلتان باشد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

peacehealth

دیدگاه تان را بنویسید

 

x