فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 84

خواب و مصونیت از ابتلا به بیماری ها!

به خوبی میدانیم که وجود بیماری ها و شرایط پزشکی خاص ، از جمله دیابت ، سرطان ، اچ آی وی یا همان ایدز و سوء تغذیه ، می تواند احتمال بیمار شدن شما را افزایش دهد...

به خوبی میدانیم که وجود بیماری ها و شرایط پزشکی خاص ، از جمله دیابت ، سرطان ، اچ آی وی یا همان ایدز و سوء تغذیه ، می تواند احتمال بیمار شدن شما را افزایش دهد. و اگرچه وقتی نوبت به دیابت میرسد ، بیمار شدن شما اجتناب ناپذیر نیست. با این حال ، از طرف شما نیاز به تلاش دارد.

خواب و مصونیت از ابتلا به بیماری ها

کم خوابیدن می تواند چیزی بیش از احساس خستگی و بدخلقی در شما ایجاد کند: در واقع می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کند و باعث می شود پس از قرار گرفتن در معرض ویروسی مانند ویروس سرماخوردگی معمولی و حتی آنفولانزا بیمار شود. علاوه بر این ، اگر بیمار شوید کمبود خواب می تواند زمان بهبودی را طولانی کند.

بنیاد خواب ملی می گوید ، وقتی کم خواب هستید ، بدن شما سیتوکین کمتری تولید می کند. سیتوکین ها پروتئین هایی هستند که وظایف مختلفی از جمله تقویت خواب دارند همچنین باعث تحریک تولید سلولهای خونی، کمک به توسعه ، نگهداری و ترمیم بافت و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن هستند. خواب ناکافی به این معنی است که شما برای دفع عفونت میزان کمتری از این پروتئین های مهم دارید. در هنگام کم خوابی ، پاسخ آنتی بادی نیز ضعیف تر است که خطر بیمار شدن را بیشتر می کند. و خواب کمتر می تواند به معنی افزایش سطح قند خون نیز باشد. خواب طولانی مدت و ناکافی می تواند خطرابتلا به  بیماری قلبی ، دیابت و چاقی را افزایش دهد.

مقدار مناسب خواب چه قدر است؟ محققان معتقدند بین هفت تا نه ساعت خواب شبانه می تواند به شما در کنترل بهتر دیابت و کاهش احتمال بروز سایر مشکلات سلامتی کمک کند.

اگر در داشتن خواب کافی یا خواب با کیفیت کافی مشکلی دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید. آنها می توانند با شما همکاری کنند تا علت را شناسایی کنند و سپس یک برنامه درمانی را پیشنهاد دهند و حتی در صورت نشان دادن شما را به یک متخصص خواب ارجاع می دهند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x