فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 83

خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در اثر کمبود گلوتن!

داده های سه مطالعه بزرگ نشان داده است که بزرگسالان سالم آمریکایی که گلوتن کمتری مصرف می کنند ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند...

داده های سه مطالعه بزرگ نشان داده است که بزرگسالان سالم آمریکایی که گلوتن کمتری مصرف می کنند ، بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ قرار دارند. قبلاً مشخص شده است که افرادی که رژیم غذایی فاقد گلوتن دارند ، گاهی فیبرهای غذایی ، ویتامین های گروه B ، آهن و کلسیم را از دست می دهند. این تحقیق همچنین نشان داده است که میزان اسیدفولیک و منیزیم در بدن این افراد کمتر است و در کل رژیم غذایی ضعیف تری دارند. در واقع میتوان گفت یک رژیم غذایی طبیعی و حاوی گلوتن ممکن است در طولانی مدت برای افرادی که حساسیت به گلوتن ندارند رژیم بهتر و سالم تری باشد.

خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در اثر کمبود گلوتن

این داده ها از اطلاعات پرسشنامه های رژیم غذایی که توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی در مورد عادات غذایی شان از سال ۱۹۸۴  تا سال ۲۰۱۳تکمیل شده است به دست آمده است. این مطالعه شامل حدود ۲۰۲۰۰۰ شرکت کننده سالم بوده است. و میزان مصرف گلوتن بر اساس غذاهایی که مصرف کرده اند تخمین زده شده است. در طی پیگیری ، ۱۵۹۴۷ نفر به دیابت نوع ۲ مبتلا شدند. خطر ابتلا به دیابت به شدت و به صورت معکوس با مصرف گلوتن ارتباط داشت.

دلیل این الگو مشخص نیست. گلوتن احتمالاً به خودی خود از افراد در برابر دیابت محافظت نمی کند. رژیم کم گلوتن ، علاوه بر کمبود برخی مواد مغذی ، ممکن است باکتری های مفید روده را نیز کاهش دهد. همچنین می تواند باعث افزایش جذب کربوهیدرات ها شود و توانایی بدن را برای متناسب نگه داشتن قند خون کم کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x