فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 283

ارتباط بین دیابت و بیماری ریه!

ارتباط بین دیابت و بیماری ریه دیابت می تواند منجر به بروز بسیاری از مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی و کلیه شود. افراد دیابتی نیز بیشتر در معرض ذات الریه و بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) قرار دارند...

ارتباط بین دیابت و بیماری ریه

دیابت می تواند منجر به بروز بسیاری از مشکلات سلامتی مانند بیماری های قلبی و کلیه شود. افراد دیابتی نیز بیشتر در معرض ذات الریه و بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) قرار دارند. علاوه بر این ، افراد دیابتی اغلب به سرماخوردگی یا آنفولانزا مبتلا می شوند و برای بهبودی نسبت به افراد غیر مبتلا به دیابت به زمان بیشتری نیاز دارند.

ارتباط بین دیابت و بیماری ریه

ذات الریه

ذات الریه عفونت در یک یا هر دو ریه است که باعث می شود کیسه های هوا در ریه ها با مایع یا چرک پر شوند. شدت ذات الریه می تواند از خفیف تا شدید باشد.

چه عواملی باعث ذات الریه می شود؟

باکتریها شایعترین علت ذات الریه هستند. چندین نوع باکتری مقصر هستند. شایعترین سویه استرپتوکوک پنومونیه است. ذات الریه باکتریایی می تواند خود به خود یا پس از سرماخوردگی یا آنفولانزا ایجاد شود. پنومونی ویروسی ممکن است خفیف باشد و به خودی خود برطرف شود ، اما همچنین می تواند به حدی جدی باشد که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد. ویروس SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 می شود می تواند باعث ذات الریه شود. ذات الریه ناشی از قارچ ، بیشتر در افرادی دیده می شود که دارای مشکلات سلامتی مزمن یا سیستم ایمنی ضعیف هستند.

 قند خون بالا ، بیماری های قلبی ، مشکلات کلیوی و اختلال در عملکرد ریه می تواند احتمال ابتلا به ذات الریه را افزایش دهد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید