فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 279

تست های آزمایشگاهی برای تشخیص دیابت نوع یک و دو

علاوه بر تست های دیابت که برای غربالگری ، تشخیص و نظارت مورد استفاده قرار می گیرد ، ممکن است از آزمایش های دیگری نیز برای ارزیابی دیابت نوع ۱ استفاده شود......

علاوه بر تست های دیابت که برای غربالگری ، تشخیص و نظارت مورد استفاده قرار می گیرد ، ممکن است از آزمایش های دیگری نیز برای ارزیابی دیابت نوع ۱ استفاده شود.آنتی بادی های دیابت : این آزمایش میتواند در تشخیص اینکه فرد به کدام یک از انواع دیابت نوع ۱ ویا نوع ۲ مبتلا است مفید واقع شود. وجود یکی و یا تعداد بیشتری از این پادتن ها در خون فرد نشانگر دیابت نوع ۱ است.

تست های آزمایشگاهی برای تشخیص دیابت نوع یک و دو

انسولین ، پپتید :C برای نظارت بر تولید انسولین

آزمایش ادرار و / یا کتون خون : اینها ممکن است برای نظارت بر افرادی که در اورژانس حضور دارند با علائمی که هیپرگلیسمی حاد را نشان می دهند و برای افرادی که تحت درمان کتواسیدوز قرار دارند ، تجویز شد.هر گاه در میزان و یا اثرگذاری انسولین در بدن کاهشی وجود داشته باشد،مادی به نام کتون در بدن تولید خواهد شد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

دیدگاه تان را بنویسید