فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 276

سوپ خیار سرد!

چه کسی می گوید سوپ باید حتما گرم باشد؟ این دستور العمل سوپ خیار کم کربوهیدرات سبک و خامه ای برای استراحت در یک عصر گرم تابستان بسیار مناسب است. ......

چه کسی می گوید سوپ باید حتما گرم باشد؟

این دستور العمل سوپ خیار کم کربوهیدرات سبک و خامه ای برای استراحت در یک عصر گرم تابستان بسیار مناسب است. چه چیزی بهتر از این که شما فقط به تعداد انگشت شماری از مواد اولیه نیاز دارید تا این غذای تازه را درست کنید!

سوپ خیار سرد!

مواد تشکیل دهنده برای چهار نفر:

۱ عدد خیار بزرگ ، پوست کنده و درشت خرد شده

سه چهارم فنجان خامه ترش با چربی کم

یک چهارم فنجان شوید تازه خرد شده

نصف قاشق چایخوری نمک (اختیاری)

یک هشتم قاشق چایخوری فلفل سفید (اختیاری)

نصف فنجان آب مرغ بدن نمک و بدن چربی

گل تازه شوید (اختیاری)

۱.خیار را در غذاساز قرار دهید تا ریز خرد شود. در صورت تمایل خامه ترش ، یک چهارم  فنجان شوید ، نمک و فلفل سفید را اضافه کنید تا کاملا باهم به صورت یکدست مخلوط شوند.

مخلوط را به کاسه بزرگ منتقل کنید. آب مرغ را هم اضافه کنید. روی آن را بپوشانید و حداقل ۲ ساعت یا حداکثر ۲۴ ساعت آن را آن را در یخچال قرار دهید. شاید باورتان نشود اما سوپ سرد شما آماده است و میتوانید روی آن را با شوید تزیین کنید و آن را نوش جان کنید.

اطلاعات تغذیه ای:

کالری: ۶۷ کالری ، کربوهیدرات: ۶ گرم ، پروتئین: ۳ گرم ، چربی: ۴ گرم ، چربی اشباع شده: ۲ گرم ، کلسترول: ۱۳ میلی گرم ، سدیم: ۲۳۶ میلی گرم ، فیبر: ۱ گرم

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید