فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 270

خطرات ویژه رژیم های غذایی مد شده و زود گذر و دیابت!

کتی نوناس سخنگوی انجمن رژیم های غذایی آمریکا و استاد دانشکده پزشکی Mount Sinai در شهر نیویورک میگوید برای افرادی که دیابت دارند ، جوانب اضافه ای از احتیاط نیز وجود دارد و آنها باید آگاه باشند که رژیم های مد روز می توانند جهش قند خون را کاهش دهند.

کتی نوناس سخنگوی انجمن رژیم های غذایی آمریکا و استاد دانشکده پزشکی Mount Sinai در شهر نیویورک میگوید برای افرادی که دیابت دارند ، جوانب اضافه ای از احتیاط نیز وجود دارد و آنها  باید آگاه باشند که رژیم های مد روز می توانند جهش قند خون را کاهش دهند.

خطرات ویژه رژیم های غذایی مد شده و زودگذر و دیابت!

پس باید این نکته را در نظر داشته باشند که :  "کاهش کالری ، حتی در یک وعده غذایی ، بر قند خون شما تأثیر می گذارد." "اگر شما دارویی مصرف می کنید که باعث کاهش قند خون شما می شود ، باید این دارو را کاهش دهید. بسته به شدت رژیم و میزان کاهش کالری  باید بیشتر قند خون را کنترل کنید."

یک رژیم غذایی مد روز همچنین می تواند سطح کلسترول و فشار خون را افزایش دهد و این به معنی ایجاد یک وضعیت  پرخطر به ویژه برای فرد دیابتی است.وی می گوید: "دیابت می تواند تعدادی از سیستم های بدن را تحت تأثیر قرار دهد ،" و شما را بیشتر معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر مشکلات مزمن سلامتی قرار می دهد که اینها همه مشکلات تهدید کننده زندگی افراد هستند.

شما باید در مورد رژیم غذایی خود هوشیاری و آگاهی بیشتری داشته باشید. فرد مبتلا به دیابت "نمی تواند قند خون را به همان روشی تنظیم کند که فرد غیر مبتلا به دیابت این کار را میکند. خطر بروز عوارض در افرادمبتلا به دیابت بیشتر است. رژیم های غذایی مد روز می توانند این خطرات را افزایش دهند."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

webmd

دیدگاه تان را بنویسید