فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 248

حرکت به سوی یک رژیم غذایی گیاهی!!!

اگر می خواهید رژیم معمولی خودتان را به یک رژیم گیاهخواری یا وگن تبدیل کنید، ابتدا با تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید....

اگر می خواهید رژیم معمولی خودتان را به یک رژیم گیاهخواری یا وگن تبدیل کنید، ابتدا با تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. شما احتمالاً باید انسولین خود را به طرز متفاوتی تنظیم کنید و اگر برای کنترل فشار خون و یا کنترل کلسترول دارو مصرف می کنید ، ممکن است نیاز به برخی از اصلاحات نیز داشته باشید.

حرکت به سوی یک رژیم غذایی گیاهی!!!

با یک متخصص تغذیه ، در حالت ایده آل ، فردی که هم با غذا خوردن گیاهی و هم با دیابت آشنایی دارد ، ملاقات کنید تا یک برنامه غذایی مناسب را برای شما پی ریزی کند و اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی از مواد مغذی اصلی استفاده می کنید. یک متخصص تغذیه همچنین به شما کمک می کند تا تعادل مواد مغذی مانند کربوهیدرات ، پروتئین و چربی را هدف قرار دهید و در صورت استفاده از مکمل ها ، مثلاً برای ویتامین B12 یا اسیدهای چرب امگا ۳ ، این کار را به درستی انجام دهید.

بخاطر داشته باشید که ممکن است "گیاهی"  غذا بخورید ولی با این حال خیلی سالم غذا نخورید. به عنوان مثال ، سیب زمینی سرخ کرده ، نان سفید و نوشابه از نظر فنی "گیاهخواری" هستند ، اما غذاهایی هستند که چندان سالم نیستند و ممکن است در برنامه غذایی شما قرار بگیرند. شما باید از غلات کامل ، حبوبات ، سبزیجات و میوه های تازه به عنوان منابع کربوهیدرات خود استفاده کنید این موارد همچنین در مقایسه با کربوهیدرات های تصفیه شده ، تأثیر کمتری بر روی قند خون شما خواهند داشت.

همچنین در مورد نظارت بر سطح گلوکز هوشیار باشید. هر زمان که سبک تغذیه خود را تغییر دهید ، این امر احتمالاً بر دیابت شما تأثیر می گذارد. صبور باشید و به خود زمان دهید تا خود را با شرایط سازگار کنید. ممکن است متوجه شوید که برای جبران کربوهیدرات بیشتر – مثلاً فیبر بیشتر – باید دوز انسولین را در زمان وعده غذایی (بالا یا پایین) به طرز متفاوتی تنظیم کنید.

ایده خوبی است که به تدریج این حرکت و تغییر را انجام دهید ، مخصوصاً اگر همسر یا اعضای خانواده شما در این تغییر با شما مشارکت ندارند. برای مثال سازگاری با روش متفاوت پخت و پز و تهیه غذا زمان می برد. یک کار خوب برای شروع این است که "دوشنبه های بدون گوشت" را در سبک زندگی خود بگنجانید.

همچنین برای کسب راهنمایی بیشتر در مورد رژیم های گیاهخواری و یا وگن بیشتر مطالعه کنید و یا با متخصصان گفت و گو کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید