فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 247

آیا رژیم های گیاهی برای شما خطری هم دارند؟

هر برنامه غذایی موافقان و مخالفانی دارد. به عنوان مثال ، وقتی صحبت از رژیم های گیاهی و گیاهخواری می شود ، یکی از خطرات می تواند عدم دریافت مقدار کافی از مواد مغذی باشد که عمدتا از طریق غذاهای حیوانی تأمین می شود...

هر برنامه غذایی موافقان و مخالفانی دارد. به عنوان مثال ، وقتی صحبت از رژیم های گیاهی و گیاهخواری می شود ، یکی از خطرات می تواند عدم دریافت مقدار کافی از مواد مغذی باشد که عمدتا از طریق غذاهای حیوانی تأمین می شود.

آیا رژیم های گیاهی برای شما خطری هم دارند؟

این مواد مغذی عبارتند از:

• پروتئین

• اهن

• ویتامین B12

• کلسیم

• ویتامین دی

با این حال ، با برنامه ریزی دقیق و خوردن طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی ، مطمئناً می توانید تمام نیازهای غذایی خود را برآورده کنید.

یکی دیگر از نگرانی های مبتلایان به دیابت ، محتوای کربوهیدرات در رژیم های گیاهی است. این یک نگرانی معتبر است ، زیرا محدود کردن یا حذف غذاهای حیوانی مانند گوشت ، مرغ ، ماهی ، تخم مرغ و غذاهای لبنی ، که اساساً بر پایه پروتئین هستند ، به این معنی است که نه تنها شما نیاز به یافتن منابع جایگزین پروتئین دارید ، بلکه ممکن است در نهایت کارتان به خوردن مقدار بیشتری کربوهیدرات بیانجامد و کربوهیدرات بیشتر می تواند روی میزان قند خون شما تأثیر بگذارد. پس در این باره نیزباید با برنامه ریزی و آگاهی عمل کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید