فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 60

آجیل و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد دیابتی!

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Circulation Research منتشرشده است ، خوردن آجیل به صورت روزانه می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند...

بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Circulation Research منتشرشده است ، خوردن آجیل به صورت روزانه می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند.

آجیل و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در افراد دیابتی

دیابت نوع ۲خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد ، در افراد مبتلا به دیابت احتمال مرگ در اثر بیماری قلبی دو برابر بیشتر از افراد غیر مبتلا به دیابت است. برای این تحقیق ، محققان نظرسنجی های مربوط به رژیم غذایی را که از بیش از ۱۶۰۰۰ نفر قبل و بعد از تشخیص دیابت نوع ۲ جمع آوری کرده بودند بررسی کردند. مشخص شد کسانی که در هفته پنج وعده آجیل می خورند ۱۷ درصد کمتر از کسانی که کمتر از یک وعده آجیل در هفته می خورند در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند.

این مطالعه علت و معلول را اثبات نمی کند ، اما طبق  بیانیه مرکز قلب دانشگاه هاروارد : "خوردن یک مشت کوچک آجیل بدون نمک در بیشتر روزهای هفته به سلامت قلب شما کمک می کند ، حتی اگر دیابت نداشته باشید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x