فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 236

تاثیرات مثبت یوگا بر دیابت!

شواهدی از بهبود قابل توجه کیفیت زندگی در افراد دیابتی که به طور منظم یوگا تمرین می کنند وجود دارد رویکرد جامع یوگا در ترکیب ورزش بدنی با سایر تغییرات سالم – مانند رژیم غذایی ، آرامش و مدیریت استرس – می تواند به.افراد دیابتی کمک کند تا سلامت کلی خود را مدیریت کنند...

شواهدی از بهبود قابل توجه کیفیت زندگی در افراد دیابتی که به طور منظم یوگا تمرین می کنند وجود دارد

رویکرد جامع یوگا در ترکیب ورزش بدنی با سایر تغییرات سالم – مانند رژیم غذایی ، آرامش و مدیریت استرس – می تواند بهافراد دیابتی کمک کند تا سلامت کلی خود را مدیریت کنند.

تاثیرات مثبت یوگا  بر دیابت

.برخی از انواع یوگا می توانند یک تمرین قلبی عروقی را ارائه دهند و آن را به گزینه ای سالم برای قلب تبدیل کنندمقاله دیگری نشان داد که تمرین یوگای نشسته به طور منظم و هر بار ١٠ دقیقه باعث بهبود سطح قند خون ناشتا ، ضربان قلب وفشار خون دیاستولیک می شودتعدادی از دلایل مفید بودن یوگا را برای سلامتی ذکر کرده است ، از جمله سلامت قلب (AHA )انجمن قلب آمریکا آنها به مطالعه ای استناد می کنند که در آن افراد مبتلا به نوعی فیبریلاسیون دهلیزی تمرینات یوگا و تنفس را انجام می دهند. بعد از١٢ هفته ، شرکت کنندگان در مقایسه با افرادی که یوگا تمرین نمی کردند ، ضربان قلب پایین تر و فشار خون کمتری داشتند.

فرد می تواند نحوه تمرین یوگا را متناسب با سطح تناسب اندام و توانایی های خود تغییر دهد. این گزینه را برای افرادی که تازه یک برنامه تمرینی را شروع می کنند ، انتخابی جذاب می کند. همچنین این یک فعالیت کم تأثیر است که افراد می توانند با هزینه کم یا بدون هزینه در خانه انجام دهند.

برخی شواهد نشان می دهد که استرس در شروع و مدیریت دیابت نقش دارد. بنابراین ، کنترل سطح استرس همچنین می تواند به فرد کمک کند تا دیابت را کنترل کند.

یک مطالعه از سال ٢٠١٣ نشان داد که یوگا می تواند تعادل شیمیایی خاص در مغز را بهبود بخشد تا به کاهش سطح استرس کمک کندشروع یک برنامه ی ورزشی میتواند دلهره آور باشد به ویژه برای کسانی که مدتی است فعالیت نمی کنند. با این حال ، یوگا میتواند روشی آرام برای شروع تقویت نیرو و بهبود سلامتی اریه دهد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید