فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 74

بیماری شانه منجمد چگونه تشخیص و درمان می شود؟

در صورت مشاهده علائم این بیماری به پزشک خود مراجعه کنید. او یک معاینه بدنی انجام می دهد و از شما می خواهد که برای اندازه گیری دامنه حرکات خود حرکات خاصی را انجام دهید...

در صورت مشاهده علائم این بیماری به پزشک خود مراجعه کنید. او یک معاینه بدنی انجام می دهد و از شما می خواهد که برای اندازه گیری دامنه حرکات خود حرکات خاصی را انجام دهید. اگر با معاینه همچنان سوالی برای پزشک باقی بود، ممکن است برای برای اطمینان به تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا MRI نیاز داشته باشید.

بیماری شانه منجمد چگونه تشخیص و درمان می شود؟

شانه منجمد چگونه درمان می شود؟

در بعضی موارد ، شانه منجمد به خودی خود درمان می شود ، اما ممکن است هنوز در شانه تان درد و سفتی داشته باشید. و اگر علائم شما شدیدتر باشد ، پزشک احتمالاً یک دوره درمانی را توصیه می کند. درمان می تواند شامل یک یا همه موارد زیر باشد:

فیزیوتراپی (PT)

PT به شما کمک می کند دامنه حرکتی خود را بازیابید و درد و سفتی را کاهش دهید. بسته به شدت علائم شما ، فیزیوتراپی ممکن است با استفاده از یخ و یا گرما همراه باشد. شاید لازم باشد در خانه نیز تمرین هایی را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که ممکن است چندین هفته یا حتی ماه ها طول بکشد تا متوجه بهبود وضعیتتان شوید.

دارو

مسکن های بدون نسخه ، مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن  یا آسپرین می توانند به کاهش درد و کاهش التهاب کمک کنند. مسکن های نسخه ای نیز ممکن است لازم باشند. داروهای دیگری مانند شل کننده عضلات یا دارویی برای خوابیدن نیز ممکن است کمک کنند. و در بعضی موارد ، ممکن است به یک تزریق کورتیزون در مفصل شانه خود نیاز داشته باشید. تزریق ها یک اقدام موقتی است و بیماری را درمان نمی کند ، اما می تواند علائم را تسکین دهد. تزریق های کورتیزون بهتر است همراه با جلسات فیزیوتراپی باشد. همچنین ، به خاطر داشته باشید که کورتیزون یک استروئید است ، و ممکن است سطح قند خون شما را افزایش دهد. با پزشک یا مربی دیابت خود در مورد چگونگی تغییر داروی دیابت در صورت بروز این مشکل صحبت کنید.

عمل جراحی

اگر PT و / یا داروها بعد از حدود یک سال موثر واقع نشوند ، ممکن است جراحی توصیه شود. پزشک شما ممکن است جراحی شانه را پیشنهاد کند ، که شامل حرکت دادن شانه به موقعیت های مختلف برای کمک به شکستن بافت میشود (این کار با بیهوشی عمومی انجام می شود). یا ممکن است برای از بین بردن بافت سفت شده و چسبندگی مفصل شانه جراحی آرتروسکوپی کنید. جراحی معمولاً به صورت سرپایی انجام می شود و پس از آن احتمالاً به فیزیوتراپی نیاز خواهید داشت.

آیا می توان از بروز بیماری شانه ی منجمد جلوگیری کرد؟

متأسفانه هیچ روش مطمئنی برای جلوگیری از شانه منجمد وجود ندارد. این وضعیت اگر به دلیل آسیب دیدگی رخ دهد ، می توانید با درخواست تمریناتی از پزشک خود که می توانید برای انعطاف پذیری شانه خود انجام دهید ، یک قدم جلوتر از بروز این مساله حرکت کنید. اگر به دیابت مبتلا هستید ، با تیم مراقبت خود همکاری کنید تا به شما کمک کنند قند خون خود را در یک محدوده سالم نگه دارید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x