فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 235

پیشگیری از دیابت با فلفل!

یک پژوهشگر هندی معتقد است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماریهای قلبی - عروقی که از مهمترین عوامل مرگ و میر در کشورهای روبه توسعه هستند، مفید و موثر است......

یک پژوهشگر هندی معتقد است که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماریهای قلبی – عروقی که از مهمترین عوامل مرگ و میر در کشورهای روبه توسعه هستند، مفید و موثر است محقق دانشکده تحقیقات علوم حیات بشر در دانشگاه تاسمانی میگوید: این احتمال وجود دارد که روزی فلفل جایگزین آسپرین شود یا با آسپرین به عنوان دارویی برای پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی – عروقی ترکیب شود.

پیشگیری از دیابت با فلفل!

این محقق به همراه تیم پژوهشی دانشگاهی خود، روی فعالیت بیولوژیکی دو ماده فعال در فلفل به نام های کاپسایسین و دی هیدرو کاپسایسین مطالعه و آزمایش کردند.این آزمایشات نشان داد که مواد شیمیایی کاپسایسینوئید علاوه بر اینکه قابلیت پایین آوردن قند خون و سطح انسولین،کاهش تشکیل چربیها در دیوارههای سرخرگی و جلوگیری از تشکیل لخته های خونی را دارند، برخی از عوارض جانبی داروهای رایج و قدیمی را نیز ندارند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید