فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 227

پیچیدگی های اختلالات در خوردن و دیابت نوع ۱!

اختلالات خوردن همراه با دیابت نوع ۱ یک مسئله جدی ، پیچیده و تهدید کننده زندگی است. مطالعات تخمین می زنند که ۳۶٪ از دختران و زنان مبتلا به دیابت نوع ۱با اختلالات خوردن دست و پنجه نرم می کنند و بیش از ۳۰٪ از زنان مبتلا به دیابت نوع ۱ برای کاهش وزن مصرف انسولین را محدود می کنند. که این کار با عوارض جدی پزشکی همراه است...

اختلالات خوردن همراه با دیابت نوع ۱ یک مسئله جدی ، پیچیده و تهدید کننده زندگی است. مطالعات تخمین می زنند که ۳۶٪ از دختران و زنان مبتلا به دیابت نوع ۱با اختلالات خوردن دست و پنجه نرم می کنند و بیش از ۳۰٪ از زنان مبتلا به دیابت نوع ۱ برای کاهش وزن مصرف انسولین را محدود می کنند. که این کار با عوارض جدی پزشکی همراه است.

پیچیدگی های اختلالات در خوردن و دیابت نوع ۱!

بدن انسان نیاز به انسولین دارد تا گلوکز را از جریان خون به داخل سلول ها منتقل کند تا آن گلوکز بتواند به عنوان سوخت استفاده شود و یا به عنوان انرژی ذخیره شود. اگر انسولین در دسترس نباشد ، و یا از مصرف آن جلوگیری شود یا به طریقی دیگر مورد استفاده قرار گیرد ، کاهش سریع آن در بدن باعث می شود که بدن از طریق ادرار از گلوکز خلاص شود. کسانی که مصرف انسولین را حذف یا محدود می کنند در معرض خطر بیشتری برای عوارض طولانی مدت دیابت مانند بیماری های قلبی ، سکته مغزی ، نوروپاتی (آسیب عصبی) ، رتینوپاتی (بیماری چشم) و نفروپاتی (بیماری کلیوی) و همچنین عوارض خطرناک کوتاه مدت مانند کتواسیدوز دیابتی (DKA) ، که می تواند منجر به اسیدوز متابولیک ، کما یا حتی مرگ شود، هستند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید