فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 210

غذا خوردن آگاهانه را تمرین کنید

ذهن آگاهی مستلزم تمرکز بر لحظه فعلی و مشاهده ریتم های طبیعی بدن ، همراه با افکار و احساسات شما است. آرام غذا خوردن و وقت گذاشتن برای قدردانی از غذای خود حتی می تواند نوعی مراقبه باشد......

ذهن آگاهی مستلزم تمرکز بر لحظه فعلی و مشاهده ریتم های طبیعی بدن ، همراه با افکار و احساسات شما است. آرام غذا خوردن و وقت گذاشتن برای قدردانی از غذای خود حتی می تواند نوعی مراقبه باشد. با عجله نکردن در خوردن وعده های غذایی ، احتمال پرخوری را کاهش می دهید و زمان لازم را برای هضم مناسب و موثر مواد غذایی به بدن می دهید. تمرین غذا خوردن با ذهنی آگاه همچنین می تواند به شما کمک کند بین گرسنگی واقعی و هوس غذایی ناشی از احساستان تمایز قائل شوید.

محققان از دانشگاه ایالتی اوهایو کشف کرده اند که غذا خوردن با آگاهی ذهن می تواند با کاهش سطح قند خون و وزن به بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. مطالعه آنها نشان داده است که شرکت کنندگانی که آموزش دیده اند تا نشانه های گرسنگی و سیری خود را دریابند ، هنگام گرسنگی غذا می خورند و وقتی سیر می شوند از غذا خوردن متوقف می شوند ، به طور متوسط ​​همان میزان وزنی را کاهش می دهند 

غذا خوردن آگاهانه را تمرین کنید

( بین ۳تا ۶ پوند در طول سه ماه) که کسانی که رژیم غذایی بر پایه مواد مغذی را دنبال می کنند آن میزان کاهش را تجربه میکنند . همچنین مشخص شد که آنها میزان HbA1c خود را نیز به میزان قابل توجهی کاهش داده اند.

در همین راستا ، یک مطالعه منتشر شده در مجله انجمن رژیم های غذایی آمریکا در مورد مزایای تمرین منظم یوگا در مورد غذا خوردن با ذهن آگاه بحث کرده است. محققان دریافتند که استفاده منظم از یوگا برای مراقبه و کاهش استرس می تواند در افزایش آگاهی بدن مفید باشد. محقق اصلی ، آلن کریستال پیشنهاد کرد: " اینکه ذهن آگاهی( مهارتی که مستقیم یا غیر مستقیم از طریق یوگا آموخته می شود) می تواند بر رفتار شما در خوردن غذا تأثیر بگذارد استدلال می کند که یوگا می تواند نقش مهمی در کاهش وزن طولانی مدت یا حفظ وزن داشته باشد.پس او انجام تمرینات یوگا را در راستای رسیدن به این مهارت به افراد مبتلا به دیابت پیشنهاد میکند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید