فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 207

مدیریت اضطراب در دوران COVID19!( بخش اول)

استرس از دو جهت برای دیابت مضر است. در بدن ، هورمون های استرس مانند کورتیزول باعث افزایش مقاومت به انسولین و سطح قند خون می شوند...

استرس از دو جهت برای دیابت مضر است. در بدن ، هورمون های استرس مانند کورتیزول باعث افزایش مقاومت به انسولین و سطح قند خون می شوند. در زندگی ، نگرانی در مورد آینده و بهم ریختن برنامه های روزمره تمرکز بر مدیریت خود را دشوارتر می کند و می تواند مشکلات مزمن سلامتی ، از جمله شرایط بهداشت روانی را بدتر کند. طبق گفته ی مراکز کنترل بیماری (CDC) ، بیماری همه گیر COVID-19 می تواند زندگی را به طرق مختلف از جمله ایجاد ترس و نگرانی در مورد سلامتی خود و عزیزانتان ، وضعیت مالی یا شغل یا از دست دادن خدمات پشتیبانی که به آنها اعتماد دارید تحت تاثیر قرار دهد.

مدیریت اضطراب در دوران COVID19! ( بخش اول)

همچنین افراد دیابتی با سایر استرس های COVID نیز مواجه هستند. دیابت خطر بیماری جدی یا مرگ ناشی از COVID را افزایش می دهد ، بنابراین تهدید به ابتلا به این ویروس ممکن است رفتن به محل کار یا خرید مواد غذایی را با ترس همراه کند. علاوه بر این ، خود مدیریتی دیابت مستلزم داشتن الگوی منظم در زندگی فرد برای خوردن ، خوابیدن ، ورزش کردن ، مصرف داروها و نظارت بر قند خون وی است. اکنون قرنطینهCOVID بسیاری از الگوهای اجتماعی را مختل کرده است.

خبرهای خوبی وجود دارد ، اکثر مردم اذعان می کنند که روال قدیمی آنها سالم تر شده است. از بسیاری جهات ، قرنطینه می تواند به ما کمک کند تا زندگی خود را متمرکز کنیم و خود مدیریت برایمان آسان تر شود. برای ایجاد این زمان مثبت ، در اینجا ۵ عامل اصلی استرس زا مربوط به COVID و ایده هایی برای مقابله با آنها آورده شده است.

عوامل استرس زا COVID-19 و نحوه برخورد با آنها

۱.غذا

منابع غذایی منظم ممکن است در دسترس نباشد ، و این ما را مجبور به تلاش بیشتری برای یافتن و تهیه غذای سالم کند. ایمی کمپبل ، متخصص رژیم های غذایی و مربی دیابت توصیه می کند: ”طرحی برای وعده های غذایی و میان وعده ها تهیه کنید تا به شما و خانواده تان کمک کند تا سلامت و منظم غذا بخورید. اگر به الگو و کمک نیاز دارید ، ایده های موجود درمورد پخت سریع غذا هایی آسان و ساده را در وب سایت های موجود بررسی کنید و از آنها استفاده کنید.

حداقل برای تابستان و پاییز ، بازار کشاورزان از نظر مواد غذایی بسیار مناسب است و قیمت ها اغلب پایین تر از فروشگاه ها است. اکثر مناطق از برنامه های حمایت شده از کشاورزی (CSA) در جامعه برخوردار هستند که در آن شما مستقیماً از کشاورزان خرید می کنید و غذا را تحویل می گیرید. فروشگاه های دارای اقلام همیشه تخفیف اقلام غذایی را با قیمت های مقرون به صرفه به فروش می رسانند.

۲. روال عادی

ممکن است با قرنطینه شدن برنامه های روزمره مختل شود. اگر نیازی نیست که برای کار و یا بردن فرزندان خود به مدرسه صبح ها بیدار شوید پس دیگر چه چیزی صبح شما را از رختخواب خارج می کند؟ اما روش دیگری برای بررسی این مسئله وجود دارد – اکنون شما آزاد هستید که برنامه خود را ایجاد کنید. توجه و توجه داشته باشید که بدن شما دوست دارد بیدار شود ، برخاسته ، غذا بخورد و استراحت کند. درباره برنامه ریزی زندگی متناسب با نیازهای بدن خود مطالعه کنید. ممکن است متوجه شوید که دارای انرژی بیشتری هستید و در کنترل گلوکز خونتان بهتر عمل میکنید . به عنوان راهی برای کنار آمدن با استرس ، ممکن است بیشتر بخوابید. تا یک  نقطه ای این کار درست است (اما بیشتر دانشمندان می گویند بیش از ۹ ساعت خواب در شبانه روز رفتاری سالم نیست).

۳. ورزش کنید

در این شرایط ورزش کردن ممکن است سخت تر باشد. ورزشگاه ها و کلاس های ورزشی و حتی زمین های تنیس و زمین های بازی ممکن است تعطیل باشند. از طرف دیگر ، ترافیک کمتری در جاده ها وجود دارد ، بنابراین پیاده روی یا دویدن ممکن است راحت تر و معمول تر از حد معمول باشد. همچنین یادتان باشد که شما همیشه می توانید در خانه ورزش کنید. "انجام فقط ۱۰ دقیقه فعالیت بدنی می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد ، روحیه شما را تقویت کند و مدیریت قند خون را آسان تر کند."

یک تایمر تنظیم کنید تا هر ۳۰ دقیقه بلند شوید و یک کار فیزیکی مانند پیاده روی یا رفتن به طبقه بالا را انجام دهد. باغبانی و رسیدگی به حیاط اشکال بسیار خوبی برای ورزش است. با قرار دادن شما در تماس با طبیعت ، آنها ممکن است استرس را کاهش دهند.

۴. پول

اگر شغل شما تعطیل شده و یا در معرض خطر است ، نگرانی در مورد پول ، یکی از بزرگترین عوامل استرس زا خواهد بود ، و این طبیعی است. نکته مثبت این است که خود مشاغل می توانند منابع اصلی استرس باشند و داشتن مدتی مرخصی می تواند درمانی باشد. شاید این زمان مناسبی باشد تا وقت خود را برای ورزش ، جستجوی کار بهتر یا بازسازی روابط اجتماعی استفاده کنید که به نوبه خود می تواند به شما کمک کند تا دوباره روی پا یتان بایستید.

۵.  از دست دادن خانه

ترس از از دست دادن خانه یک استرس وحشتناک است و به شما کمک می کند تا در بدترین حالت برنامه ریزی هایی را انجام دهید. همچنین ، اگر تهدید از دست دادن خانه تان جدی است ، از مدافعانی مانند ائتلاف برای بی خانمان ها ، مشاوران یا سایر افرادی که با شرایط مشابهی سرو کار دارند کمک بگیرید. در حال حاضر میلیون ها نفر تهدید به بی خانه شدن می شوند. شما در این شرایط تنها نیستید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید