فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 71

برای بهبود سلامتی تان این کار ها را انجام دهید!

میزان عددی قند خون خود را بدانید اطمینان حاصل کنید که A1C ، قند خون ، کلسترول ، فشار خون و میکروآلبومین شما چقدر است. در حقیقت ، در مورد این اعداد دو چیز را بدانید : چه مقدار هستند و چه مقدار باید باشند...

میزان عددی قند خون خود را بدانید

اطمینان حاصل کنید که A1C ، قند خون ، کلسترول ، فشار خون و میکروآلبومین شما چقدر است. در حقیقت ، در مورد این اعداد دو چیز را بدانید : چه مقدار هستند و چه مقدار باید باشند. اگر از هرکدام از این موارد مطمئن نیستید ، با پزشک خود تماس بگیرید (یا در صورت داشتن گزینه ایمیل) درخواست کنید که برای شما ارسال شوند. اعداد را ثبت کنید تا در طول زمان عملکرد خود را ببینید.

برای بهبود سلامتی تان این کار ها را انجام دهید

یک صبحانه سالم بخورید

بله ، وقت دارید تخم مرغ را با چیزی مخلوط کنید. مقداری پنیر موزارلا بدون چربی روی آن بپاشید. تخم مرغ را در یک تورتیلا گندم کامل قرار دهید. روی آن مقداری سالسا ، گوجه فرنگی تازه ، یا آووکادو یا هر سه مورد را بریزید!و اگر عجله داشتید  این لقمه را در فویل بپیچید و در راه بخورید.

یک مکمل ویتامین D مصرف کنید

ویتامین D برای موارد زیادی از جمله سلامت استخوان و احتمالاً محافظت در برابر فشار خون ، سرطان و سایر بیماری ها مورد نیاز است. میزان مجاز برای بزرگسالان و بزرگسالات کمتر از ۷۰ سال ۶۰۰ و برای افراد بالای ۷۰ سال ۸۰۰ IU است ، اگرچه برخی از متخصصان بهداشت معتقدند که مردم به موارد بسیار بیشتری نیاز دارند. اگر تصمیم دارید مکمل مصرف کنید ، به دنبال شکل "D3" ویتامین D باشید تا فرم "D2" ، زیرا فرم D3 در افزایش سطح این ویتامین در خون بهتر عمل میکند.

پاهای خود را بررسی کنید

عادت کنید هر روز به پاهای خود نگاه کنید. بریدگی ها ، زخم ها ، قرمزی و لکه ها را بررسی کنید. اگر بریدگی بهبود پیدا نکرد یا هر موردی برایتان عجیب یا نگران کننده به نظر رسید ، با پزشک خود تماس بگیرید. اگر این موارد زود درمان نشوند ، یک بریدگی کوچک می تواند به سرعت به یک مشکل بزرگ (یعنی عفونت) تبدیل شود .

حرکت کنید

کمبود وقت را بهانه نکنید تا ازنکه مقداری کالری بسوزانید و عضلات خود را تقویت کنید و به کنترل سطح قند خونتان نیز کمک کنید فرار کنید. پنج دقیقه وقت بگذارید و نوعی فعالیت انجام دهید: پیاده روی کنید، از پله بالا بروید یا حرکات پرشی انجام دهید، دراز و نشست انجام دهید، طناب بازی کنید، برقصید و … حرکت کنید!

از نخ دندان استفاده کنید

به دلیلی عجیب ، مردم اغلب از این قسمت مهم در یک روال سالم رسیدگی به  دندان صرف نظر می کنند. استفاده از نخ دندان باعث تمیز شدن دندان های شما می شود ، بوی بد دهان را از بین می برد و از همه مهمتر می تواند با از بین بردن باکتری ها و پلاک هایی که در بین دندان های شما قرار دارند از از دست رفتن دندان (که بیشتر در افراد دیابتی دیده می شود) جلوگیری کند.

یک فنجان چای سبز یا سیاه بنوشید

چای فواید بی شماری برای سلامتی دارد ، از محافظت در برابر حمله قلبی تا تقویت استخوان ها تا تقویت سیستم ایمنی بدن..

داروها و منابع دیابت خود را بررسی کنید

یک بررسی سریع انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که چیزی کم ندارید ، چیزی منقضی نشده است و همه کارها آنطور که باید پیش میرود .

وعده های غذایی خود را ثبت کنید

ثبت وعده های غذایی همانقدر سرگرم کننده است که یک روز قبل از کریسمس به یک مرکز خرید می روید. یک دلیل برای انجام این کار وجود دارد: این نوشته های مربوط به غذا به شما (و متخصص تغذیه) کمک می کنند تا ببینید که چه چیزی و مقدار می خورید ، همچنین میتوان بر اساس آن الگوهای خاصی برای غذا خوردن شما پیدا کرد، و فهمید که چگونه ممکن است مصرف مواد غذایی روی قند خون شما تأثیر بگذارد. وقتی واقعاً به یادداشت های مربوط به وعده های غذایی خود نگاهی بیندازید ، می توانید اطلاعات جدی در مورد مصرف مواد غذایی خود بدست آورید و سپس به این فکر کنید که چه کارهایی را می توانید برای پیشرفت و بهبود در این زمینه انجام دهید.

زمانی را صرف آرامش بخشیدن به خود کنید

همه ما در روز به آرامش و پاکسازی ذهن خود نیاز داریم. برخی افراد ترجیح می دهند ساکت بنشینند و به فکر بپردازند. دیگران دوست دارند مراقبه کنند. پیاده روی نیز می تواند کمک کند ، همچنین گوش دادن به موسیقی. هر روز به خاطر خودتان پنج دقیقه را به انجام هر آنچه که برای شما همراه با آرامش و حسی خوب است اختصاص دهید. شما ارزش این زمان و انرژی را دارید!

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

 diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x