فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 200

برای کاهش وزن گیاهخوار شوید

پیروی از رژیم گیاهخواری یا عدم رعایت آن از مدتها پیش در دنیای دیابت موضوع بحث بوده است. چندین مطالعه مزایای مختلفی را برای افراد مبتلا به دیابت در پیروی از رژیم گیاهخواری پیدا کرده است ، اما اغلب مشخص نیست که که این امر در مورد یک رژیم گیاهخواری صادق است یا خیر......

پیروی از رژیم گیاهخواری یا عدم رعایت آن از مدتها پیش در دنیای دیابت موضوع بحث بوده است. چندین مطالعه مزایای مختلفی را برای افراد مبتلا به دیابت در پیروی از رژیم گیاهخواری پیدا کرده است ، اما اغلب مشخص نیست که که این امر در مورد یک رژیم گیاهخواری صادق است یا خیر.

برای کاهش وزن گیاهخوار شوید

برای برخی از افراد ، پیروی از رژیم گیاهخواری ممکن است آنها را از بدترین جنبه های یک رژیم معمولی مانند فست فود و سایر مواد پرچرب دارای میزان زیادی سدیم و غذاهای فرآوری شده دور کند.

و یک رژیم گیاهخواری ممکن است برای برخی از افراد دیابتی اشکالاتی واقعی داشته باشد. رعایت رژیم کم کربوهیدرات وقتی محدود به غذاهای گیاهی باشید دشوارتر است (اما غیرممکن نیست) ، زیرا پروتئین های حیوانی مانند گوشت ، مرغ و ماهی تمرکز زیادی در این نوع رژیم های کم کربوهیدرات دارند. و اگر شما مایل نیستید و نمی توانید برای سالم و متنوع ساختن رژیم غذایی خود تلاش کنید ، یک رژیم گیاهخواری می تواند کاملاً بد باشد ،و در واقع به طور بالقوه مملو از غذاهای فرآوری شده و پر کربوهیدرات ، چربی و سدیم تصفیه شده باشد.

 

بنابراین هنگامی که یک مطالعه جدید مزایای پیروی از رژیم گیاهخواری را برای افراد دیابتی نشان می دهد ، لازم است جزئیات رژیم غذایی دنبال شده و همچنین رژیم غذایی که با آن مقایسه می شود را بررسی کنید. یکی از این تحقیقات ۷۴ فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ را که به طور تصادفی برای داشتن رژیم های گیاهی یا یک رژیم استاندارد مناسب که برای دیابت تعیین شده بود ، مورد بررسی قرار داد. در آغاز مطالعه و پس از سه و شش ماه ، محققان میزان حساسیت به انسولین و عملکرد سلولهای بتا در پانکراس و همچنین MRIهای شرکت کنندگان را تکرار و بررسی کردند تا بتوانند تغییرات بافت چربی را به خوبی بررسی کنند.

 

همانطور که در مقاله UPI در این مطالعه ذکر شد ، پس از شش ماه ، افرادی که رژیم گیاهخواری داشتند به طور متوسط ​​حدود ۱۴پوند وزن کم کردند ، در حالی که کاهش وزن با رژیم غذایی استاندارد دیابت ۷ پوند بود. در حالی که هر دو گروه شاهد کاهش لایه چربی دقیقاً زیر پوست بودند ، فقط گروه گیاهخواران شاهد کاهش لایه چربی عمیق تر بودند و گروه گیاهخواران شاهد کاهش بیشتر چربی در بافت ماهیچه ای ران نیز بودند. سطح کمتری از انواع خاصی از چربی با سطح HbA1c پایین تر، کاهش گلوکز ناشتا و حساسیت بیشتر به انسولین در همه شرکت کنندگان ارتباط داشت.

 

در حالی که این یافته ها مطمئناً به مزایای پیروی از رژیم گیاهخواری اشاره دارد که در این مطالعه ، بیشتر شامل سبزیجات ، غلات ، حبوبات ، میوه ها ، مغزها و ماست کم چرب بود  به نظر می رسد کاهش وزن به تنهایی ممکن است عامل بهبود در نتایج مربوط به دیابت در گروه گیاهخواران باشد. ممکن است یک رژیم غذایی متفاوت که منجر به کاهش وزن مشابه یا بیشتر شود مثلا یک رژیم کم چرب یا کم کربوهیدرات نیز بتواند منجر به بروز مزایای مشابه یا حتی بیشتر شود.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید