فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 187

آسپرین ، سرطان پستان و دیابت نوع ۲!

خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی که دیابت نوع ۲ دارند بیشتر از زنانی است که دیابت ندارند. این امر به ویژه در مورد زنان مسنی که دوران یائسگی را پشت سر گذاشته اند صادق است. ..

خطر ابتلا به سرطان پستان در زنانی که دیابت نوع ۲ دارند بیشتر از زنانی است که دیابت ندارند. این امر به ویژه در مورد زنان مسنی که دوران یائسگی را پشت سر گذاشته اند صادق است. مطالعات نشان داده است که زنان مبتلا به دیابت تا ۲۰٪ بیشتر احتمال دارد که پس از یائسگی به سرطان پستان مبتلا شوند. برخی از محققان گمان می کنند که هر دو شرایط ممکن است به اضافه وزن یا چاقی مرتبط باشد ، اما آنها همچنین فکر می کنند که دیابت نوع ۲ به طور مستقیم می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را تحت تأثیر قرار دهد.

آسپرین ، سرطان پستان و دیابت نوع ۲!

یک مطالعه جدید از تایوان اکنون نشان می دهد که استفاده از دوز پایین آسپرین ممکن است خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش دهد. در این مطالعه که از داده های بازیابی شده از بانک اطلاعات بیمه سلامت ملی در تایوان استفاده شده است ، ۱۴۸۷۳۹ زن مبتلا به دیابت (با میانگین سنی ۶۳.۳سال) شرکت داشتند که ۲۴۳۷۸ نفر از آنها آسپرین مصرف می کردند. این بررسی دوره ۱۴ ساله (۱ژانویه ۱۹۹۸، تا ۳۱ دسامبر۲۰۱۱) را پوشش داد. محققان تشخیص دادند که به طور کلی استفاده از آسپرین در بیماران دیابتی خطر ابتلا به سرطان پستان را ۱۸ درصد کاهش می دهد. اثر مطلوب آسپرین زمانی اتفاق افتاد که دوز روزانه بیش از ۸۸.۹ میلی گرم باشد.

این مطالعه در مجله سلامت زنان منتشر شده است. هنگامی که این مقاله منتشر شد ، سوزان جی کورنشتاین سردبیر مجله اظهار داشت: "زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند، و این نتایج نشان می دهد همان آسپرین با دوز پایینی که بسیاری از این زنان برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی استفاده میکنند همچنین ممکن است به طور همزمان به کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان کمک نیز کند. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x