فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 185

پیش دیابت چقدر جدی است؟

آیا پیش دیابت یک بیماری واقعی است؟ یا اینکه آنها فقط می خواهند مردم را بترسانند ، دارو بفروشند و پول بیشتری برای خدمات دیابت بگیرند؟

 آیا پیش دیابت یک بیماری واقعی است؟ یا اینکه آنها فقط می خواهند مردم را بترسانند ، دارو بفروشند و پول بیشتری برای خدمات دیابت بگیرند؟

آیا پیش دیابت خطرناک است؟

پیش دیابت چقدر جدی است؟

در افراد مبتلا به پیش دیابت ۱۰  تا ۲۰٪ احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی بیشتر از افراد دارای قند خون طبیعی است. این تفاوت زیاد نیست ، اما هرچه میزان گلوکز بیشتر باشد ، احتمال خطر نیز بیشتر میشود.

برخی از پزشکان فکر می کنند پیش دیابت بسیار خطرناک آنها می گویند: "پیش دیابت" پیش از چیزی نیست بلکه خودش به خودی خود یک بیماری کشنده است. دکتر آلن جی گاربر که به تدوین رهنمودهایی برای درمان پیش دیابت برای انجمن غدد درون ریز بالینی آمریکا (AACE) کمک کرده است می گوید که میزان خطر ابتلای یک فرد پیش دیابتی به آسیب چشم ، کلیه و اعصاب و همچنین بیماری های قلبی ، تقریباً به اندازه افراد دیابتی جدی و بالا است.

به نظر می رسد میزان خطر بیماری قلبی عروقی علاوه بر قند خون به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. عواملی مانند فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، عدم ورزش و داشتن استرس ممکن است به اندازه یا حتی بیشتر از میزان گلوکز در ایجاد این خطرات برای فرد نقش داشته باشند.

به نظر می رسد برخی آسیب ها در محدوده پیش دیابت شروع می شوند. یک مطالعه از دانشگاه تورنتو نشانه های واضحی از نوروپاتی (آسیب عصبی) مشابه موارد ابتلا به دیابت نوع ۲ را در افراد با میزان گلوکز پیش دیابتی نشان داده است. نوروپاتی دردناک اغلب اولین علامت دیابت نوع ۲ یا پیش دیابت است.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

x