فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 68

برای جلوگیری از ابتلا به دیابت چه کنیم؟

اقدامات بسیاری وجود دارد که می توانید برای به تأخیر انداختن یا جلوگیری از ابتلا به پیش دیابت و دیابت انجام دهید. به طور خاص ، تلاش کنید تا از نظر جسمی تحرک داشته باشید و تا حد ممکن به یک وزن سالم نزدیک باشید..

اقدامات بسیاری وجود دارد که می توانید برای به تأخیر انداختن یا جلوگیری از ابتلا به پیش دیابت و دیابت انجام دهید. به طور خاص ، تلاش کنید تا از نظر جسمی تحرک داشته باشید و تا حد ممکن به یک وزن سالم نزدیک باشید.

برای جلوگیری از ابتلا به دیابت چه کنیم؟

نکاتی برای تغذیه بهتر شامل کم خوردن و / یا خوردن میزان کمتری از غذاهای مورد علاقه تان است. یکی از راه های کاهش اندازه هر وعده استفاده از بشقاب کوچکتر مانند بشقاب سالاد به جای بشقاب شام است. استفاده از روش بشقاب همچنین می تواند به کنترل میزان مواد غذایی که دریافت میکنید نیز کمک کند زیرا قرار بر این است که نیمی از بشقاب شما حاوی سبزیجات غیر نشاسته ای مانند لوبیا سبز ، گوجه فرنگی ، هویج و سبزیجات سالادی، یک چهارم بشقاب شما حاوی پروتئین هایی مانند مرغ ، تخم مرغ ، و بوقلمون یا گوشت گاو ، و یک چهارم باقی مانده بشقاب شما حاوی کربوهیدرات مانند ماکارونی ، برنج ، ذرت ، لوبیای سیاه یا سیب زمینی است.روش پخت غذا نیز برای داشتن تغذیه ای سالم بسیار مهم است. سعی کنید بیشتر غذاهای بخارپز ، پخته یا کبابی بخورید و سس های پرچرب و چاشنی هایی مانند کره ، سس سالاد معمولی و سس مایونز را کنار بگذارید. در آخر ، به تنقلات و نوشیدنی های خود در طول روز فکر کنید. برنامه ریزی از قبل به شما کمک می کند تا بتوانید از دریافت کالری اضافی  جلوگیری کنید و به برنامه غذایی سالم خود پایبند باشید. میان وعده های مغذی شامل سبزیجات خام ، پنیر کم چرب یا تکه های کوچک میوه تازه است. به جای نوشابه معمولی و سایر نوشیدنی های شیرین قند دار ، مقدار زیادی آب و نوشیدنی بدون شکر مانند چای یا قهوه بنوشید.

افزایش فعالیت بدنی نیز خطر ابتلا به دیابت پیش دیابت و دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد. فعالیت بدنی مقاومت به انسولین را کاهش می دهد ، که باعث افزایش حساسیت به انسولین می شود. قبل از انجام هرگونه فعالیت بدنی ، همیشه برای داشتن یک برنامه فعالیتی مناسب خودتان با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتیتان صحبت کنید. بیشتر بزرگسالان باید حداقل در ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط ​​در هفته شرکت کنند. نمونه هایی از ورزش متوسط ​​شامل پیاده روی ، دویدن آهسته ، شنا ، رقص هوازی و کارهای سنگین در منزل (به عنوان مثال ، جارو زدن یا جارو برقی کشیدن) است. بزرگسالان باید هفته ای دو تا سه بار برخی از تمرینات مقاومتی و انعطافی را نیز انجام دهند. فعالیت بدنی و ورزش با دادن انرژی بیشتر ، تقویت عضلات و کمک به کاهش وزن ، به شما احساس بهتری می دهد. سعی کنید روزهای بیشتری از نظر جسمی تحرک داشته باشید و هر ۳۰ دقیقه نوعی فعالیت (یعنی ایستادن ، کشش یا راه رفتن) را انجام دهید تا زمان های طولانی بی تحرکی تان را کاهش دهید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetesselfmanagement

دیدگاه تان را بنویسید

 

x