فروشگاه دیابت مال
کد خبر: 1092

عصاره مالت جو و تنظیم قند خون و دیابت

امروزه از عصاره مالت جو به عنوان شیرین کننده طبیعی استفاده می کنند تا سطح قند خون در بیماران دیابتی به یک باره افزایش پیدا نکند...

مالت جو یک نیروگاه تغذیه ای

چگونه مالت جو در درمان دیابت مفید است؟ خوردن جو امروزه می تواند درصد احتمال وقوع خطرات قابل توجه برای سلامتی شما را کاهش دهد. جو یک غذای عالی برای کسانی است که نگران دیابت نوع ۲  یا پیش دیابت هستند زیرا این دانه حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری است و منبع عالی فیبر خوراکی ، به ویژه فیبر محلول در بتا گلوکان نیز می باشد.

عصاره مالت جو و تنظیم قند خون و دیابت

 

دومین کاربرد مهم جو برای مالت است که بیشتر در نوشیدنی ها ، شیر مالت و طعم دهنده در انواع غذاها استفاده می شود . مالت جو را می توان به بسیاری از مواد غذایی مانند بیسکویت ، نان ، کیک و دسر نیز اضافه کرد. هنگامی که از جو برای تولید  مالت استفاده می شود ، در واقع فرآیندی انجام  می گیرد که شامل غوطه ور شدن جو در آب ، تحت شرایط کنترل شده است ، و اجازه می دهد دانه جو جوانه بزند . سپس خشک می شود یا در کوره بو داده می شود و می تواند برای مدت طولانی ذخیره شود. دومین استفاده از دانه جو برای مالت است. ۳۰ درصد از تولید جو در جهان برای مالت سازی و ۷۰ درصد آن برای استفاده در خوراک مصرف می شود.

همچنین ببینید:

خواص فوق العاده بامیه برای دیابتی ها

جو منبع فیبر محلول بتا گلوکان است. بر خلاف بسیاری از غلات ، که حاوی فیبر فقط در لایه سبوس خارجی‌شان هستند ، جو حاوی فیبر در کل مغزش می باشد . در دانه جو یا محصولات فرآوری شده تهیه شده با جو ، فیبر خوراکی از جمله فیبر محلول بتا گلوکان در مقادیری که تأثیر مثبتی بر بهبود سطح گلوکز خون دارد، در دسترس است .

 

بهترین جایگزین های قند برای افراد مبتلا به دیابت.

اگر قند ماده ای است که به شما گفته شده است که به هر قیمتی از مصرف آن اجتناب کنید ، به احتمال زیاد تشخیص داده شده است که شما به دیابت مبتلا هستید! چرا بهتر است افراد مبتلا به دیابت از مصرف قند اجتناب کنند؟ هنگامی که جریان خون به طور منظم دارای سطح بالایی از گلوکز (قند) باشد ، این وضعیت موجود در خون برای رگ های خونی بدن بسیار مضر خواهد بود. با توجه به گزارشات معتبر، سطح بالای قند خون یک پوشش روی گلبول های قرمز خون ما ایجاد می کند که منجر به سفتی و کاهش توانایی رگ های بدن در گردش موثر خون می شود.

این عدم گردش مناسب منجر به تجمع کلسترول در عروق خونی می شود که بر حساس ترین اندام های بدن مانند چشم ها ، قلب و کلیه ها و سایر اندام ها نیز تأثیر می گذارد. با گذشت زمان ، این آسیب افزایش میابد و منجر به ایجاد عوارض زیادی برای سلامتی فرد و حتی احتمال وقوع مرگ می شود.

همچنین ببینید:

اهمیت غربالگری در بیماران دیابتی

بسیاری از بیماران دیابتی حتی وقتی به این اطلاعات نیز آگاه هستند ، باز هم هوس قند می کنند و کنار گذاشتن آن واقعاً برایشان مشکل است. آیا شما هم با همین مشکل دست و پنجه نرم می کنید؟ زیاد به خود سخت نگیرید محققان کشف کرده اند که قند بر مغز تأثیر می گذارد همانطور که برخی داروها ، و رفتار قند در مغز مانند ایجاد واکنشی اعتیادآور است. اما به خاطر داشته باشید که شما به دلیل ابتلا به دیابت باید قند را کنار بگذارید چه به آن اعتیاد داشته باشید و چه غیر از این باشد. آیا جایگزینی برای شکر وجود دارد که احساس نیاز شما به مصرف شیرینی را برطرف کند؟ تعدادی شیرین کننده مصنوعی در بازار وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شده اند و برای بیماران دیابتی بی خطر تلقی می شوند. با این حال ، هر کدام دارای نگرانی ها و عوارض جانبی خاص خود هستند. و اما:

 

آیا عصاره مالت برای بیماران دیابتی مفید است؟

با تمام این تفاسیر ممکن است عصاره مالت جایگزین بهتری نسبت به ساکارز به عنوان شیرین کننده در رژیم غذایی باشد زیرا سطح قند خون پس از مصرف آن افزایش کم‌تری یافته و پایدارتر خواهد بود . عصاره مالت و این اثربخشی اش می تواند برای بیماران مبتلا به دیابت و تنظیم اشتهای این افراد مورد جالبی باشد ، اما این هنوز به طور کامل و کافی مورد بررسی قرار نگرفته است. ولی می دانیم که مصرف عصاره مالت پس از سه ساعت تغییراتی در غلظت گلوکز و انسولین خون ایجاد می کند. که این مدت زمان خوب و قابل توجهی است .

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

diabetestalk.net

findanyanswer

دیدگاه تان را بنویسید

 

x